BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Brněnský deník - zprávy

Z regionu

Brněnský deník - zprávy Zdroj: Brněnský deník - zprávy |

Bouřka narušila koncert v Brně. Na jeviště Janáčkova divadla kapala voda

22. 6. 2024 | Nezvyklé zakončení koncertní sezony zažili hudebníci a návštěvníci Janáčkova divadla v Brně v pátek večer. Voda se po silném dešti, který provázel extrémní bouřku, dostala na podium při koncertu Filharmonie Brno.

Následky bouřek v Brně a okolí. Voda zatopila silnice, lidé zůstali bez proudu

22. 6. 2024 | /VIDEO/ Páteční bouřka, která se prohnala jižní Moravou, zatopila silnice. Plné ruce práce měli hasiči, v kraji zasahovali od večera do ranních hodin u tří stovek událostí. Většinou řešili popadané stromy a čerpání vody. Největší následky nechala bouřka v Brně a na Brněnsku. Ulice pod vodou mělo v noci Blansko, což je pro místní obyvatele neobvyklý jev. Naposledy tam voda zaplavila ulice na konci devadesátých let. Zavřené jsou pro turisty Punkevní jeskyně v Moravském krasu. Domácnosti zůstaly be ...

Kunhuta povede Brnem směrem k nádraží. Nové názvy ulic lidem změní i občanky

22. 6. 2024 | /MAPA/ Čtyři nové názvy ponesou ulice nebo jejich části v různých brněnských lokalitách. Nových pojmenování se Brňané dočkají například v Bohunicích, v jižní části města nebo v centru. Některé z názvů přitom odkazují na historické osobnosti nebo významné umělce. Změny schválili brněnští zastupitelé na svém úterním zasedání.

Žena zkolabovala na nádraží v Brně, policie v horku vyzvala k opatrnosti

21. 6. 2024 | V bezvědomí skončila pětadvacetiletá žena, která v týdnu zkolabovala na vlakovém nádraží v Brně. Na pomoc ji přispěchali policisté, následně si ji do péče převzali záchranáři. V současném horkém počasí zní opakované výzvy k opatrnosti.

Dva týdny nepřišel v Brně do práce, našli ho vedle čtrnácti vypitých lahví vodky

21. 6. 2024 | Dva týdny se neukázal v práci. Nakonec ho přece jen ve čtvrtek ráno našli. V boční místnosti zázemí firmy v centru Brna. Vedle čtrnácti vypitých lahví vodky a s hrozivým množstvím alkoholu v těle. Naměřili mu 5,43 promile.

Oprava mostu Otakara Ševčíka krok za krokem. Prohlédněte si 522 dnů rekonstrukce

21. 6. 2024 | /VIDEO/ Po opravené polovině mostu Otakara Ševčíka v brněnských Židenicích jezdí řidiči od čtvrtka. Rok a půl stavebních prací zaznamenali silničáři v novém časosběrném videu. To ukazuje, jak šel čas s první etapou stavby, a to od jejího začátku až po auta projíždějící obnovenou částí. To dohromady dělá už 522 dnů prací.

Máky zbarvily pole v okolí Brna. Září fialovou nebo rudou barvou, podívejte se

21. 6. 2024 | Rozkvetlé máky rozzářily v polovině června nejedno pole na jižní Moravě. Do fialových barev se převléklo například na Brněnsku, červený kabát nahodily květy zase na Znojemsku. Prozkoumat maková pole se vydali i naši čtenáři, kteří nám následně poslali několik snímků. Podívejte se do galerie.  

Peníze z rezidentního parkování v Brně: na květináče do centra proti parkování

21. 6. 2024 | Nelegální parkování řidičů v centru Brna mají bránit nové květináče. Ty město zaplatí z peněz vybraných za rezidentní parkování. Celkem 67 milionů poputuje i na další dopravní projekty.

Červnovou oblohu nad Brnem rozzáří jahodový úplněk. Víme, kde ho nejlépe uvidíte

21. 6. 2024 | V noci z pátka na sobotu budou mít lidé možnost sledovat nevšední úkaz. Noční oblohu totiž zkrášlí takzvaný jahodový úplněk. Jeho vyjímečnost spočívá v tom, že se bude nacházet na skoro nejjižnějším bodu své dráhy. Bude se tak zdát mnohem větší, než obvykle. V článku přinášíme tipy, kde v Brně tuto nebeskou podívanou sledovat.

FOTO: Dvacet let od velkého výbuchu v Brně. Připomeňte si tragickou událost

21. 6. 2024 | Je pondělí 21. června 2004. Krátce před jednou hodinou odpoledne nic nenasvědčuje tomu, že by se letní začátek týdne vymykal standardům. Už za několik minut se ale všechno změní. V domě v brněnské Tržní ulici 2 exploduje plyn, ohlušující výbuch vytvoří v budově obrovskou díru. Tragédie se stává osudnou čtyřem obětem. Od neštěstí uplynulo v pátek přesně dvacet let.

Zásadní krok pro nové hlavní nádraží v Brně. Ministerská komise posvětila stavbu

20. 6. 2024 | Nové hlavní nádraží v Brně je zase o krok blíže. Centrální komise Ministerstva dopravy totiž schválila projekt modernizace železničního uzlu, včetně jeho výstavby. Samotné stavební práce se pak předpokládají v letech 2028 až 2035.

Tři roky oprav kostela svatého Jakuba v Brně končí. Podívejte, jak nově vypadá

20. 6. 2024 | /VIDEO/ Výměna střešní krytiny, nosných trámů v krovech, oprava kamenných ozdob na fasádě nebo nejvyšší kostelní věže v Brně. Gotický kostel svatého Jakuba v centru Brna má za sebou velkou rekonstrukci. Pro věřící a návštěvníky se poprvé po opravách za 164 milionů korun otevře 28. června večer.

Nový ceník v Aqualandu Moravia: podívejte se, kolik o prázdninách zaplatíte

20. 6. 2024 | S novým ceníkem zahájí Aqualand Moravia letošní prázdninovou sezónu. Dosavadní dvě kategorie vstupného se od posledního červnového pátku zruší a všichni návštěvníci zaplatí při vstupu jednotnou cenu. Další novinkou letošních prázdnin bude sportovní léto v aquaparku.

MAPA: Změna dopravy na mostu Otakara Ševčíka. Prohlédněte si nové objízdné trasy

20. 6. 2024 | Změna provozu na opravovaném mostě Otakara Ševčíka v brněnských Židenicích právě začala. A to dřív, než bylo původně plánované. Po zrekonstruované půlce už jezdí auta, dělníci naopak nově rozkopou druhou část.

Brněnské trolejbusy bez střechy nad hlavou. Místo ve vozovně parkují všude okolo

20. 6. 2024 | /VIDEO/ Pohodlí domova brněnské vozovny Komín musely trolejbusy Dopravního podniku města Brna vyměnit za venkovní prostředí bez střechy nad hlavou. Kvůli rozpadající se čtvrt století staré budově parkují vozy venku v okolí.

Před ohňostrojem se v Pryglu koupali lidé. Strážníci je na břeh dopravili člunem

20. 6. 2024 | Zchladit se v dusném a teplém počasí mělo zřejmě ve středu 19. června v plánu několik plavců. Ti si ale ke smočení nevybrali zrovna vhodnou dobu. V ten den se totiž nad Brněnskou přehradou konal poslední ohňostroj Ignis Brunensis a lidé se na hladině objevili už po takzvaném uzavření hladiny. Strážníci poříční jednotky proto situaci začali ihned řešit, a na člunu s blikajícími majáky vrátili plavce zpátky na břeh.     ...

VIDEO: Nebeské divadlo. Prohlédněte si bouřková oblaka, která těsně minula Brno

20. 6. 2024 | Bouřková oblaka nabídla ve středu večer dechberoucí podívanou. Ale i přívaly vody nebo zesílený vítr. Prohlédněte si nebeské představení na jih od Brna, konkrétně nad Židlochovicemi nebo Hustopečemi.

Ulici hrůzy v brněnském Bronxu čeká proměna. Novou Bratislavskou navrhnou lidé

20. 6. 2024 | Špína, nevzhledné oloupané omítky, odpadky povalující se na chodníku a nepříjemný zápach. Současný vzhled Bratislavské ulice v takzvaném brněnském Bronxu nahání mnohým lidem husí kůži a místu se raději vyhýbají. Díky iniciativě brněnského architektonického studia se však Bratislavská v budoucnu promění.

Bitva ornitologů a Brna o spornou lanovku: začíná soud

20. 6. 2024 | /VIDEO/ Univerzitní kampus v Bohunicích s Pisárkami, kde se nachází třeba výstaviště nebo rozestavěná multifunkční hala, má propojit do budoucna nová lanovka. Stavba za skoro miliardu korun má své příznivce i odpůrce. Například ornitologové upozorňují, že stavba lanovky může zničit významnou ptačí oblast v okolí plánované trasy. Česká společnost ornitologická dokonce napadla stavební povolení potrvrzené ministerstvem dopravy. Městský soud v Praze vydal předběžné opatření a v tuto chvíli tak zást ...

Ležela v inkubátoru, ten začal hořet. Kvůli popáleninám ji čtrnáctkrát operovali

19. 6. 2024 | O měsíc dřív a s necelými třemi kily se narodila v jihlavské nemocnici Klára Hintenausová. Tím ale její těžkosti při vstupu do života nekončily. Kvůli předčasnému porodu musela na nějaký čas do inkubátoru. Když byly Kláře dva dny, inkubátor začal hořet. Tehdy novorozenou Kláru lékaři stačili rychle vytáhnout a převezli ji na Kliniku popálenin a plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Brno, kde měsíc v umělém spánku bojovala o život. ...Zpravodajství BrněnskoDnes.cz

Zámek v Lysicích láká na procházku obnovenou zahradou

BLANENSKO - Na začátku letošní návštěvnické sezóny byla po více jak dvouleté obnově otevřena veřejnosti zahrada na státním zámku v Lysicích na Blanensku. Její slavnostní otevření a prezentaci výsledku generální opravy za takřka 200 milionů korun si ...

Dva muži z Brněnska přišli během dvou týdnů o více než milión korun

Dvoutýdenní investování do kryptoměn skončilo pro osmdesátníka z Brněnska obrovskou ztrátou. Senior uvěřil internetové nabídce na zajímavé investice d ...

DPMB spouští dvě interaktivní herní trasy v MHD, slaví tak 155 let své existence

Dopravní podnik města Brna (DPMB) před letními prázdninami spouští dvě interaktivní herní trasy. Zájemci si kromě cestování různými dopravními prostře ...

Do brněnských ulic se na konci června vrátí historická linka H4

Dopravní podnik města Brna zahájí provoz historické linky H4. Fanoušci městské hromadné dopravy a starých časů se na ní budou moci o víkendech a svátc ...

Jak vybrat správnou filtraci pro váš bazén

Čistá voda je základem příjemného koupání. Klíčem k její údržbě je kvalitní filtrační systém. Pojďme se podívat na hlavní faktory, které byste měli př ...Sobota 22.6.2024
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes