BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Brněnský deník - zprávy

Z regionu

Brněnský deník - zprávy Zdroj: Brněnský deník - zprávy |

Historička Flodrová: Velké Brno pomohlo také rozvoji dopravy

22. 4. 2019 | Brno - Je-li něco velké, pak je to velké jako Brno. Rčení, odkazující na dobu, kdy se z Brna před sto lety stalo druhé největší město v republice připojením jedenadvaceti obcí a dvou měst, zlidovělo.

Kůzlata skákala lidem po zádech. Při cvičení jógy

21. 4. 2019 | Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Je těžké se zvednout s těmi pasažéry na zádech, směje se dívka ležící v trávě. Na zádech jí stojí dvě kůzlata. Slézt odmítají, proto je musí dívka setřást. Bývalý brněnský lom Džungle zalévá slunce a skupina právě cvičí jógu s kůzlaty.

Foodestivaly letos lákají na pivo i obří burgry

21. 4. 2019 | Brno – S přicházejícím jarem v Brně začíná sezona festivalů jídla a pití. Vyberou si milovníci masa, zahraniční kuchyně i ryb. Neustále přibývá festivalů zaměřených na pivo.

Prasklé potrubí a parovod uzavřely brněnský Cejl. Lidé byli bez elektřiny

21. 4. 2019 | Brno - Prasklé vodovodní potrubí a následná havárie parovodu způsobily v noci na neděli rozsáhlé komplikace v brněnském Cejlu a jeho okolí. Voda zalila trafostanici společnosti Eon a bez elektřiny bylo brzy ráno 550 domácností. Vybuchující pára poškodila dvě auta.

Polska se člověk nezbaví, směje se konzul

21. 4. 2019 | Brno - Do Polska poprvé vkročil, když byl ještě chlapec. Zamiloval si jej natolik, že už přes dvacet let působí jako honorární konzul Polské republiky v Brně. „Polsko je jako infekce. Když jej navštívíte a líbí se vám, tak se této nemoci nikdy nezbavíte,“ říká s úsměvem Petr Mrkývka.

Mopsi měli v Brně pátý sraz. Soutěžili i o titul Senior sympaťák

20. 4. 2019 | Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Martin Rozčinský z Malínek na Vyškovsku má doma deset psů. Jsou mezi nimi ovčáci i německý boxer, ale s manželkou chová i pět mopsů. „Tři z nich jsme zachránili z útulku,“ říká na brněnském mopsím srazu v sobotu odpoledne. Mezi ušima přitom škrábe nejmladšího z nich, kterého si pořídili teprve na Vánoce.

Děti slavily Velikonoce v jeskyni. Provázeli je neandrtálci

20. 4. 2019 | Sloup /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Hakaki kose hoki, rozléhá se v sobotu dětský křik Sloupsko-šošůvskými jeskyněmi na Blanensku. „Honem, křičte, ať můžeme do zóny lovu!,“ pobízí je energicky průvodce. Malí návštěvníci tam oslavují Velikonoce spolu s neandrtálci na speciálních prohlídkách.

Tip Deníku: Lidé si poslechnou tři koncerty

20. 4. 2019 | Brno - Hned tři různé kapely si poslechnou milovníci hudby v sobotu večer v brněnském klubu Kabinet MÚZ. 

V Brně postaví trolejbusovou trať. Kvůli vzniku velkého městskému okruhu

20. 4. 2019 | Brno – Po nové trati pojedou brzy trolejbusy podél brněnské Jedovnické ulice. Bude ale jen manipulační.  

Univerzity řeší parkovací místa. Kvůli modrým zónám

20. 4. 2019 | Brno – Ráno sednout do auta a dojet pohodlně až ke škole, kde auto odstaví. Podobný scénář by si přál zachovat i do budoucna vysokoškolák Jan Němec. Kvůli chystanému rozšiřování modrých zón se ale obává, že o parkování u univerzity přijde úplně. „Za to, že jezdím do školy, nechci platit několik tisíc korun měsíčně,“ kritizoval mladý muž.

Zoologickou zahradu zaplnily děti. Učily se foukat kuličky

19. 4. 2019 | Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Nadšený křik dětí se v pátek odpoledne mísí s vřískotem opic a řevem tygrů. Do brněnské zoologické zahrady prozářené sluncem míří stovky návštěvníků při prvním dni speciálního velikonočního programu pro děti.  

Končící rektor univerzity Bek: Nebudu šéf, čekám srdečnější setkání i vztahy

19. 4. 2019 | Brno – Masarykovu univerzitu přebíral na vrcholu z hlediska počtu nabízených studií. Kvůli stagnujícím výdajům od státu hned s nástupem do funkce rektora řešil podle svých slov nejdůležitější úkol, omezení jejich počtu. Letos funkci po osmi letech opouští. „Počet studií se tehdy pohyboval kolem čtyřiačtyřicet tisíc. Dnes je to dvaatřicet tisíc, přičemž klesající trend se nezastaví ještě několik let,“ porovnává dosluhující rektor univerzity Mikuláš Bek.   ...

Pošta v Řečkovicích zůstane na stejném místě. Petice uspěla

19. 4. 2019 | Brno – Asi dva roky lidé v brněnských Řečkovicích debatovali o umístění pošty. Nedávno padlo rozhodnutí. Zůstane na současném místě v Kolaříkově ulici.  

Naše školka: Děti v ostopovické mateřské škole vedou ke vztahu k přírodě

19. 4. 2019 | Ostopovice /FOTOGALERIE/ - Do mateřské školy v Ostopovicích na Brněnsku chodí děti do tří tříd. Nachází se asi uprostřed obce ve Školní ulici poblíž tamní základní školy.

Trollí či nevolí. Kuriózní názvy stran lákají voliče do Evropského parlamentu

19. 4. 2019 | Jižní Morava - V blížících se volbách do Evropského parlamentu kandidují jihomoravští politici i v několika stranách s bizarními názvy. Podle politologa jde těmto stranám jen o pozornost.

U Jošta se sešli moravisté. Kvůli obnově zemského sněmu

18. 4. 2019 | Brno – Chceme zpátky Moravský zemský sněm, znělo ve čtvrtek odpoledne brněnským Moravským náměstím. Setkání příznivců svolali zástupci Moravského zemského hnutí.  

V Lednici zahájí plavební sezonu, v Brně si dají sraz chovatelé mopsů

18. 4. 2019 | Lednice /TIPY NA PRODLOUŽENÝ VÍKEND, FOTOGALERIE/ - V přístavišti v zámeckém parku v Lednici na Břeclavsku se bude v sobotu konat tradiční slavnost Vítání jara. Lidé slavnostně zahájí plavební sezonu, i když lodě v areálu plují už od března.

Lidé vyhledávají zelené pivo kvůli chuti i vyššímu obsahu alkoholu

18. 4. 2019 | Brno /FOTOGALERIE/ - Nejen na zahrádkách brněnských podniků se ve čtvrtek zelenalo. Tradičně zbarvené pivo si na Zelený čtvrtek nenechal ujít ani David Ondráček. “Někdo by mohl brát zelené pivo jen jako tradici, ale pro mě to však tak úplně neplatí. Například chuť zeleného piva, nebo ještě lépe Kraslicaka od pivovaru Černá Hora mě opravdu baví. Navíc zelené pivo má obecně více procent alkoholu než standardní ležák, což je samozřejmě jen dobře,” uvedl.   ...

Tip Deníku: Lidé se vydají po stopách brněnských pivovarů

18. 4. 2019 | Brno - Milovníky piva ve čtvrtek 18. dubna uvede do historie brněnských pivovarů průvodce Filip Vrána v rámci akce Jarní komentované procházky. Procházka začne na Petrově u náhrobku sladovníka před Diecézním muzeem. 

Srážka tří aut v Židenicích zkomplikovala dopravu po Brně

18. 4. 2019 | Brno - Ke srážce tří osobních aut došlo ve čtvrtek ráno krátce před sedmou hodinou na křižovatce ulic Táborská a Gajdošova. Jednoho z účastníků nehody převezla záchranná služba do nemocnice. „Muž středního věku měl pravděpodobně zdravotní indispozici, kvůli které se přestal věnovat řízení. Odvezli jsme ho bohunické nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Zdroj: Brněnský deník - zprávy - brnensky.denik.cz
08:14:44 | 22.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Osobní automobil skončil v řece Svratce na střeše, oba pasažéři zemřeli

12.04.2019 | Krimi

Ve čtvrtek odpoledne došlo v obci Nedvědice k tragické dopravní nehodě. Podle svědků šestačtyřicetiletá řidička osobního automobilu Peugeot vjela plyn ...

GPS navigace bude pro řidiče dostupná i v brněnských tunelech

12.04.2019 | Z regionu

Ředitelství silnic a dálnic společně s českou komunitou Waze a izraelskou společností Waze připravuje v brněnských tunelech instalaci Waze Beacons (ma ...Pondělí 22.4.2019
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.