BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Brněnský deník - zprávy

Z regionu

Brněnský deník - zprávy Zdroj: Brněnský deník - zprávy |

Pětadevadesát let brněnského výstaviště: slaví veterány, sportem i obřími modely

27. 5. 2023 | /VIDEO/ Pětadevadesát let od založení si připomínají provozovatelé brněnského výstaviště, kteří v sobotu uvítali v hojných počtech návštěvníky na mimořádném programu. Ten pokračuje také v neděli od devíti hodin ráno do pěti odpoledne. Třeba do pavilonu B lákají zájemce historická auta, zapůjčilo je tam Technické muzeum Brno.

Výcvik absolvovala v Tišnově stovka nových hasičů. Podívejte se, co podstoupili

27. 5. 2023 | /FOTOGALERIE/ Nástupním odborným výcvikem zahájili kariéru noví hasiči, aby mohli zvládnou své poslání. Podstatnou část absolvovali v Tišnově na Brněnsku. „Výcvik je povinný pro všechny příslušníky jednotek požární ochrany. Vzhledem k celorepublikovému navyšování početních stavů na hasičských stanicích,“ vysvětlil mluvčí hasičů Petr Žák.

V Brně začal Burger Street Festival. Láká na hovězí maso i speciality, podívejte

26. 5. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Vůně hovězího masa s křupavou krustou a pečiva opékaného na másle zpestřuje od pátku procházku brněnským náměstím Svobody. V samotném srdci Brna totiž začal známý Burger Street Festival s širokou nabídkou nejen oblíbeného masa v housce. Návštěvníci si na místě vychutnají například poctivé hranolky z českých brambor, sladkou tečku si dopřejí formou makronek od brněnských cukrářek. Akce potrvá v centru města do nedělního večera. ...

Muzejka v Brně znovu osiří. Pekařství končí kvůli sporu s městem, vinu odmítá

26. 5. 2023 | /FOTO/ Už od příštího týdne začne nárožní budova mezi brněnskými ulicemi Koliště a Lidická znovu zet prázdnotou. Po osmi letech sporů se příběh mezi městem a tamním bistrem Gattamelata chýlí ke konci. Zatímco majitelé podniku v prostorách bývalé restaurace přezdívané Muzejka argumentují despotickým a arogantním chováním ze strany města, jeho představitelé naopak nesouhlasí a tvrdí, že mu bistro dluží na nájemném několik set tisíc korun. Neshody tak vyřeší teprve soud, u nějž se obě strany potkaj ...

Výstavba bronzové kašny na Dominikánském náměstí začala, podívejte se

26. 5. 2023 | /VIDEO/ Na Dominikánském náměstí do konce léta vyrostou umělecké kužely vypouštějící jakoby páru z potrubí na povrch. V pátek začala příprava povrchu náměstí pro jejich usazení.

Komplikace na D1 u Brna. Provoz zablokovala nehoda, hasiči nemohli projet

26. 5. 2023 | /AKTUALIZACE/ Nehoda osobního auta a motorkáře na část pátečního odpoledne zkomplikovala provoz na dálnici D1 u Šlapanic na Brněnsku. Ke střetu došlo na 204. kilometru ve směru na Vyškov.

Šest pruhů dálnice D1 u Brna. Rozšiřování se trefí do léta, hotovo za tři roky

26. 5. 2023 | Rozšíření dálnice D1 v Brně mezi 194. a 196. kilometrem na šest pruhů bude stát více než miliardu korun. „Vybrali jsme zhotovitele, který má začít pracovat letos v létě, přesný termín ještě není známý,“ uvedl na twitteru generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

VIDEO: Převoz nemocného dítěte ucpaným Brnem. Na pomoc vyrazila policie

26. 5. 2023 | Kolony v Brně stály v cestě rychlému převozu novorozence do nemocnice v Brně. Houkající sanitce dělali místo policisté. Video ukazuje, jak to celé vypadalo.

Ke škole v Žabovřeskách přistaví novou část. Žáci si v učebně poskládají roboty

26. 5. 2023 | Roboty si složí žáci v nové učebně robotiky na Základní škole Sirotkova v brněnských Žabovřeskách a následně naprogramují jejich funkce. Učebna bude součástí nových prostor školy a má být jednou z nejlépe vybavených v Brně.

Zelená energie pro Brno: panely na školách, domovech pro penzisty a poliklinice

26. 5. 2023 | /VIDEO/ Nově vzniklá městská akciová společnost Sako Brno Solar, která je dceřinou firmou městské odpadové a svozové společnosti Sako Brno, dokončuje instalaci solárních panelů na střechách osmi budov v majetku města. S instalací začala na jaře. Solární panely se objevují na střechách základních škol i domovů pro seniory. Nově také na střeše polikliniky ve čtvrti Lesná, kde roční produkce zelené energie pokryje třetinu její spotřeby. Dokončená je přitom pouze první etapa, kdy je na střeše polikl ...

Ochrana před povodněmi v centru Brna: tvarují koryto Svratky, také razí štolu

26. 5. 2023 | /VIDEO/ První brněnská náplavka vznikne před hokejovou halou Rondo. Jedná se o součást stavby protipovodňových opatření na řece Svratce v centru města. Hotovo má být v roce 2024. „Celkové náklady jsou 1,31 miliardy korun bez daně," vyčíslil mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Z Brna do Istanbulu na longboardu: Příběh odvahy a dobrodružství pro Pavlíka

25. 5. 2023 | Na elektrickém longboardu z Brna až do tureckého Istanbulu. Na tuto zhruba dva tisíce kilometrů dlouhou cestu přes Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Makedonii a Řecko vyráží příští sobotu jihlavský rodák Jan Kolařík s kamarádem Martinem Tůmou. Cesta má charitativní podtext. Cílem jeho organizace Darujeme milion je vybrat peníze pro malého Pavlíka ze Zbýšova na Brněnsku, který trpí vzácným genetickým onemocněním. ...

Kudy na Riviéru v Brně? Na koupaliště míří speciální linka. Kvůli stavbě VMO

25. 5. 2023 | /VIDEO/ První letošní koupání si Brňané již od soboty vychutnají na oblíbeném koupališti Riviéra. Kromě rozsáhlého bazénu nabídne areál bohaté sportovní vyžití, přát by lidem mělo rovněž počasí. Obtížnější však letos bude doprava na místo, a to kvůli výstavbě Velkého městského okruhu v úseku Bauerova. „Situaci s dopravní obslužností a náhradním parkováním stále řešíme ve spolupráci s městem,“ sdělila mluvčí společnosti Starez-Sport Michaela Dittrichová. ...

VIDEO: Rána pro parkování na Žlutém kopci v Brně, řidičům zmizí až třetina míst

25. 5. 2023 | /FOTOGALERIE/ Auta zaparkovaná po obou stranách ulice, sanitky pomalu projíždějící v úzkém pruhu mezi nimi. Taková je každodenní rutina kolem pavilonů Masarykova onkologického ústavu v Brně, kde řidiči jen stěží hledají místo ke stání. Od června se situace zkomplikuje ještě více, lidé tam postupně přijdou až o třetinu parkovacích míst. Omezení potrvají přibližně tři roky.

O krok blíž škole a školce v Nové Zbrojovce. Chodit tam mají stovky dětí z Brna

25. 5. 2023 | /VIZUALIZACE/ Až 810 dětí může chodit v budoucnu do nové základní školy, která vznikne v areálu Nové Zbrojovky v brněnských Židenicích. Bude tam celkem sedmadvacet tříd. Strach nemusí mít ani rodiče předškolních dětí. V plánu je stavba dvoutřídní mateřské školy pro padesát dětí.

V brněnské MHD chybí přes padesát řidičů. Situaci může pomoci změna zákona

25. 5. 2023 | Zhruba pětapadesát řidičů chybí v současné době brněnskému dopravnímu podniku. „Důvodů je několik. Například odchody do důchodu starších řidičů. Dříve se řidiči autobusů formovali už na vojně. Profese řidičů navíc už tak netáhne, pro mladé lidi není atraktivní," sdělila Deníku mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová. Cestující vozí po Brně tramvaje, autobusy i trolejbusy.

Na výstaviště v Brně přijely tanky. Začaly bezpečnostní veletrhy. Podívejte se

24. 5. 2023 | /VIDEO/ Vojenské vrtulníky, nejnovější technika, dobové uniformy i přehlídka hasičských aut, které zasahovaly třeba při požáru v Hřensku. Na brněnském výstavišti začaly ve středu veletrhy IDET, PYROS a ISET. Návštěvníci si můžou vystavenou techniku prohlédnout i vyzkoušet.

Medvědice Cora i smějící se vlk. Brněnská zoo slaví sedmdesátiny výstavou

24. 5. 2023 | Pro člověka je sedmdesát let příležitostí k ohlédnutí, pro instituci je to poměrně krátká historie. Letos slaví toto jubileum brněnská zoo. Historii, současnost i budoucnost a význam Zoo Brno představuje nová výstava. Zájemci ji najdou ve Staré radnici, v Urban centru a začíná ve čtvrtek 25. května.

Na převoz rukopisů Elišky Rejčky na brněnský Špilberk dohlédli policisté

24. 5. 2023 | Brno - Za doprovodu policistů přivezli ve středu odborníci na brněnský hrad Špilberk první rukopisy Elišky Rejčky. „Přesunuli je z Vídně a nyní pokračuje jejich aklimatizace do chystané výstavy Eliška Rejčka: Dar středověku,“ sdělila mluvčí Muzea města Brna Barbora Kachlířová.

Začala soutěž o skleněnou helmu. Podporuje dobrovolníky. Loni vyhrála Strážnice

24. 5. 2023 | Přihlašování do Ankety dobrovolní hasiči roku 2023 začalo ve středu odpoledne. Jejím cílem je ocenit jednotky sboru dobrovolných hasičů a sdružení dobrovolných hasičů za jejich pomoc a podpořit je v jejich úsilí.

Zdroj: Brněnský deník - zprávy - brnensky.denik.cz
08:19:24 | 28.05.2023Zpravodajství BrněnskoDnes.cz

Jak vybrat paddleboard tak, aby vyhovoval vašim potřebám?

Paddleboarding se z původně dovolenkové atrakce stává pro mnohé lidi pravidelnou vodní kratochvílí. Není proto divu, že si poté přestanou paddleboard půjčovat, ale pořídí si vlastní. Jenže jaký paddleboard ...

Francouzi budou moct poznat netradiční Česko prostřednictvím trhů z Jihomoravského a Zlínského kraje

Brněnský Zelný trh včetně podzemních prostor, vinařství Ilias v Pavlově nebo Luhačovice. Místa, která se ještě letos představí divákům francouzských t ...

Zabití člověkem je největší příčinou úhynu dravců a sov v Česku za poslední století

Čeští a slovenští ornitologové analyzovali data u 24 druhů dravců a sov v letech 1913-2017. Výsledky ukázaly, že mezi hlavní příčiny úhynu dravců v Če ...

Žena z Brněnska chtěla investovat do kryptoměn, podvodník ji připravil o půl druhého miliónu

Možný snadný a především zajímavý zisk v podobě investice do kryptoměny doslova zahalil mysl dvaapadesátileté ženy z Brněnska. Tu oslovil internetový ...

Dopravní podnik města Brna má již 15 retrovozidel. Sbírku doplnil nově zrekonstruovaný trolejbus Škoda 22Tr

Dopravní podnik města Brna (DPMB) rozšířil svoji sbírku retro vozidel. Nově do ní přibyl trolejbus Škoda 22Tr. Práce, které kompletně probíhaly ve voz ...Neděle 28.5.2023
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes