BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Brněnský deník - zprávy

Z regionu

Brněnský deník - zprávy Zdroj: Brněnský deník - zprávy |

Developer chce v Maloměřicích postavit sídliště. Lidé tak přijdou o pozemky

27. 5. 2022 | V brněnských Maloměřicích a Obřanech to vře. Tamní obyvatelé se postavili proti záměru výstavby sídliště Zelené nábřeží mezi ulicemi Kusákova a Parková. Podmínkou pro stavbu je totiž protipovodňová hráz, která by však vedla přes zhruba čtyřicet zahrad.

Proměna Makovského náměstí před Rubínem: novinkou je posezení okolo kmenů

27. 5. 2022 | /VIZUALIZACE/ Nové lavičky a posezení obepínající kmeny ve stínu stromů mohou lidé nově využít na Makovského náměstí v brněnských Žabovřeskách. Prostranství před kulturním domem Rubín se dočkalo úprav, které ho mají proměnit v přívětivý městský relaxační prostor. „Prašné, betonové a v létě vyprahlé náměstí bude minulostí,“ řekl žabovřeský místostarosta Filip Leder.

Požár na palubě. Hasiči zachraňovali pasažéry z vody. Cvičně na přehradě

26. 5. 2022 | /FOTO/ Pasažéři skákající v panice do vody kvůli požáru na palubě výletní lodi, kterým spěchali na pomoc hasiči. Scéna jako z filmu se odehrála ve čtvrtek dopoledne ve vodách Brněnské přehrady. Hasiči tam trénovali záchranu pasažérů i likvidaci požáru.

Skoro 2 tisíce bytů vyroste v brněnských Černovicích: třetina bude družstevních

26. 5. 2022 | Až dvojnásobné množství družstevních bytů vyroste v lokalitě Na Kaménkách v brněnských Černovicích. Městští radní nedávno jejich počet navýšili na šest set, hotové mají být v roce 2028. Dohromady má v oblasti vzniknout až 1900 bytů, část z nich plánuje postavit firma Imos Development vlastnící tam pozemky.

Nový brněnský biskup: Vojtěcha Cikrleho nahradí Pavel Konzbul

26. 5. 2022 | /FOTO/ Novým diecézním biskupem brněnským jmenoval ve čtvrtek v poledne papež František dosavadního pomocného biskupa Pavla Konzbula. Stane se tak již čtrnáctým diecézním biskupem v pořadí. Doposud působil také jako titulární biskup litomyšlský a generální vikář brněnské diecéze. „Že se stanu biskupem jsem nevěděl, ale z logiky věci se to nabízelo. Není to velké překvapení. S jistotou jsem to věděl ale až v pondělí,“ reagoval Konzbul. ...

Paranormal cirkus v Brně: show plná adrenalinu. Nahlédněte do hororového šapitó

26. 5. 2022 | /FOTO/ Cirkus Francesko Jung přivezl do Brna svoji akrobatickou show nazvanou Paranormal cirkus. Během představení se mohou návštěvníci těšit na odkazy ze známých hororů a barevnou akrobatickou podívanou. 

Problémová křižovatka u Ostrovačic? Před úpravou tam bylo ještě více nehod

26. 5. 2022 | /INTERAKTIVNÍ MAPA/ Místem projíždí denně tisíce řidičů, problémy mají především s odbočením vlevo. Ať už když míří od Ostrovačic na Brno, nebo od Rosic do Ostrovačic. Křižovatka silnic číslo I/23 a II/602 je z pohledu nehod se zraněními nejrizikovějším místem na Brněnsku. Za poslední dva roky se tam stalo dvaadvacet srážek aut, devatenáct lidí se při nich zranilo. Nejčastější příčinou je to, že jeden z řidičů nedal přednost v jízdě jinému. Vyplývá to z údajů České asociace pojišťoven. ...

Studenti zachraňují renezanční lavice chrámu v Brně. Podívejte se

25. 5. 2022 | /FOTO/ Na záchraně renezančních chórových lavic brněnského jezuitského kostela Nanebevzetí Panny Marie spolupracují studenti brněnské a mnichovské restaurátorské školy. Na projektu pokračují po dvouleté přestávce. „Chórové lavice jsou nejstarším větším prvkem vybavení interiéru tohoto kostela a jsou to právě ony, které by měly pamatovat zářné okamžiky brněnských jezuitů a studentů jezuitské koleje při obléhání Brna Švédy v roce 1645 i samotného otce Martina Středu, duchovního vůdce úspěšné brněn ...

Třicítka nových parkovacích míst v Brně: na úkor policie a armádního autobusu

25. 5. 2022 | Přes třicet parkovacích míst získají nově Brňané v Kounicově a ve třech přilehlých ulicích. Úpravy se týkají Sokolské, Hrnčířské a Šumavské. Republikoví policisté budou mít méně vyhrazených míst, přesune se někdejší stání pro armádní autobus u Univerzity obrany a změní se podélné parkování na šikmé.

V Brně testují nový minibus. Je klimatizovaný a uveze 60 lidí, podívejte se

25. 5. 2022 | Novým minibusem se v těchto dnech svezou cestující využívající v Brně linky 64, 43 a 302. Brněnský dopravní podnik jej má vypůjčený na dva týdny od firmy Isuzu. „Pojme až šedesát cestujících," sdělila mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

VIDEO: Dron nad Tomkovým náměstím v Brně, podívejte se na unikátní záběry

25. 5. 2022 | /VIDEO/ Čilý pracovní ruch panuje v Provazníkově ulici u Tomkova náměstí v Brně. Dělníci tam aktuálně za pomoci strojů rozebírají starý most přes řeku Svitavu. V akci jsou hydraulické nůžky. Nejprve zmizí pravá polovina této mostní konstrukce.

Brněnští odborníci vrátili tvář ženě z doby bronzové, patřila k elitě

25. 5. 2022 | Odborníkům se podařilo rekonstruovat podobu ženy, která žila ve starší době bronzové a její hrob, odkrytý v Mikulovicích u Pardubic, vynikal mimořádně bohatou výbavou. Unikátem je například jantarový náhrdelník se stovkami korálků.

Nová protihluková stěna v Židlochovicích? Stavba má začít v červenci

25. 5. 2022 | Vlakové soupravy typu RegioPanter, které zůstávají přes noc ve stanici v Židlochovicích na Brněnsku, způsobují hluk. Na vině je činnost vzduchotechniky a souvisejícího technického vybavení na střechách vozů. Trápení obyvatel bydlících v blízkosti železniční stanice má ulehčit nová protihluková stěna jako clona mezi zdrojem hluku a zástavbou.

Podzemní dráha pod Brnem míří do finále: vybírají z deseti tras a co bude jezdit

25. 5. 2022 | Projekt severojižní podzemní dráhy pod Brnem se blíží k rozhodnutí o dopravním prostředku a trase. Studie proveditelnosti míří do finální fáze, ve které odborníci detailněji posoudí deset variant.

Odkaz zesnulé mecenášky Mládkové zachová zámek v Rosicích

24. 5. 2022 | Sběratelka umění a mecenáška Meda Mládková, která zemřela 3. května ve věku 102 let, v úterý spočinula v rodinné hrobce svého manžela Jana Viktora Mládka v Rosicích na Brněnsku. V hrobě je společně s jeho zpopelněnými ostatky, které po sametové revoluci převezla z USA.

Změna. Jakmile Brňané uhradí nájemné za hrob, smlouva se automaticky prodlouží

24. 5. 2022 | Problémy s prodlužováním nájemních smluv na hrobové místo řeší Správa hřbitovů města Brna. Doposud nájemci museli kontrakt při vypršení lhůty přijít znovu podepsat, na což spousta lidí zapomínala. Radní proto schválili úpravu. U nových smluv nebude za deset let nutný podpis, postačí pouze uhrazení částky.

Kritický nedostatek krve, zní ze svaté Anny: v Brně dohánějí operace po covidu

24. 5. 2022 | /FOTO/ Rekordní počet operací po pandemii, které teď provádí lékaři Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně snížil zásoby krve na kritickou hodnotu. Zdravotníci žádají naléhavě dárce o pomoc. „Máme nedostatek zásob ve všech krevních skupinách s výjimkou skupiny AB. Byli bychom velmi rádi, kdyby nám dárci pomohli vysoké tempo elektivní chirurgické péče udržet a přišli k nám darovat krev,“ uvedla primářka transfuzního oddělení svatoanenské nemocnice Jarmila Celerová. ...

Rok unikátní pěstírny konopí v brněnské nemocnici: chtějí i komerční využití

24. 5. 2022 | Pro jedny návyková látka a vstupní brána do světa tvrdých drog, pro druhé mnohdy až zázračný lék. Konopí je téma, které stále budí emoce. Přesto ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně otevřeli zhruba před rokem vlastní a jedinou pěstírnu svého druhu v České republice. Dnes dosavadní výsledky prezentovali na sedmém ročníku mezinárodní konference Věda a konopí.

Sběratelku umění Medu Mládkovou pochovali do rodinné hrobky v Rosicích

24. 5. 2022 | Sběratelka umění a mecenáška Meda Mládková, která zemřela 3. května ve věku 102 let, v úterý spočinula v rodinné hrobce svého manželka Jana Viktora Mládka v Rosicích u Brna. Do hrobu byla uložena společně s jeho zpopelněnými ostatky. Jan Viktor Mládek zemřel v létě 1989 krátce před sametovou revolucí v exilu v USA. Jeho ostatky Mládková vzala s sebou zpět do vlasti a jejím přáním právě bylo, aby oba spočinuli po její smrti v Rosicích, řekl dnes na rosickém hřbitově předseda správní rady Nadace J ...

Poříčí bez stromů: lidé si stěžují na prach a hluk, vedení Brna za kácením stojí

24. 5. 2022 | Místo vzrostlých stromů těžké stroje a železo. Tak se letos na jaře změnil pohled z okna lidem žijícím na jižním břehu brněnské Svratky. V rámci protipovodňových opatření tam město nechalo vykácet asi 950 stromů. Některým místním se to nelíbí.

Zdroj: Brněnský deník - zprávy - brnensky.denik.cz
08:14:47 | 27.05.2022Zpravodajství BrněnskoDnes.cz

Podle Hnutí DUHA ministr Nekula riskuje další zhoršení biodiverzity a kvality půdy

Ministr Zdeněk Nekula v tiskové zprávě z 24. května oznámil, že bude pod záminkou potravinového zabezpečení požadovat od Evropské komise odložení platnosti požadavků na vyčlenění ploch pro biodiverzitu (tzv. neprodukčních ploch) a na střídání plodin ...

Nadační fond Albert otevřel příjem grantových žádostí do programu Bertík pomáhá 2023

Dětské domovy, výchovné ústavy a další neziskové organizace se mohou přihlašovat do tradiční grantové výzvy Nadačního fondu Albert. Podle hlasování zá ...

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně rekordně operuje a potřebuje krev

Zdravotníci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v těchto dnech provádí rekordní počty operací, v úterý se na sálech prostřídalo 83 pacientů. Nemocnic ...

V Bučovicích a Slavkově u Brna začala stavba moderních výjezdových základen ZZS

Přípravné práce na výstavbě obou výjezdových základen ZZS JMK odstartovaly v dubnu, dokončení je naplánováno shodně na polovinu příštího roku. Objekty ...

Česká republika má další tři potvrzené případy infikované opičími neštovicemi

Národní referenční laboratoř (NRL) pro chřipku a nechřipková respirační virová onemocnění Státního zdravotního ústavu už ověřila metodou PCR první dva ...Pátek 27.5.2022
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.