BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Brněnský deník - zprávy

Z regionu

Brněnský deník - zprávy Zdroj: Brněnský deník - zprávy |

Zóna v Rosicích? Jako po akci Z: dlažba z koupaliště, plachty od místní švadleny

7. 7. 2020 | Novou odpočinkovou zónu u hřiště mohou lidé využívat v Rosicích na Brněnsku od začátku července. V lokalitě na Kamínkách umístili stoly s lavičkami a ruské kuželky. Návštěvníci si tam vypůjčí vybavení ke grilu, sítě na tenis nebo volejbal.

První pracovní den oprav křižovatky u Kuřimi: kolony až do Milonic a České

7. 7. 2020 | Několikakilometrové kolony a dlouhá zdržení při cestování. Tak vypadá v první pracovní den oprav křižovatky u Kuřimi dopravní situace ve frekventovaném místě a okolí na silnici I/43 spojující Brno a Svitavy.

Parkovací domy jako naděje pro řidiče. V Bystrci si na něj počkají, kvůli viru

7. 7. 2020 | /VIZUALIZACE/ Nové parkovací domy mají v Brně usnadnit řidičům odstavení auta. Kvůli koronaviru se výstavba nejméně jednoho odkládá.  

Výjimečný úkaz. Nad Brnem zazářila takzvaná noční svítící oblaka

6. 7. 2020 | I náhodní pozorovatelé si v neděli večer všimli výjimečných mraků nad Brnem. „Téměř surrealistický pohled měla na svědomí takzvaná noční svítící oblaka," uvedl ředitel brněnské hvězdárny Jiří Dušek.  

Opraví vozovnu trolejbusů v Komíně. Po devatenácti letech je v havarijním stavu

6. 7. 2020 | Na trolejbusy v prvotřídním stavu, které denně po nezbytné údržbě a vyčištění vyjíždějí z největší vozovny v brněnském Komíně, se mohou už brzy těšit Brňané. Vozovna je po devatenácti letech provozu v havarijním stavu a představitelé města ji proto chtějí nechat opravit. „Novou podobu získá i mycí linka a přijímací hala,“ sdělil provozní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Brněnské bydlení pro důchodce? Vzniknout mají během tří let přes tři stovky bytů

6. 7. 2020 | Do nového domu s pečovatelskou službou v brněnské Bystrci se do tří let přestěhují důchodci. Objekt nabídne devadesát bytů určených pro penzisty. Aktuálně je vyhlášená soutěž na jeho podobu, výsledky má porota oznámit do konce srpna.  

Chtějí přiblížit tradiční odvětví. Průvodce pro pivaře vznikne ještě letos

6. 7. 2020 | Malé i velké pivovary v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji má přiblížit turistům společný Pivní průvodce Moravy s Slezska. Připojení k projektu tento týden odsouhlasili jihomoravští radní.  

Oáza v rozpáleném centru. V Brně v létě přibudou stínidla, mlžítka i fontány

6. 7. 2020 | Pomoc v horkých dnech v podobě pítek, mlžítek a fontán najdou Brňané letos opět na více místech. V centru vzniknou také speciální odpočinkové zóny.

V muzeu nově uvidí letadlo L-410. Výjimečný exponát do Brna přijede z Kunovic

5. 7. 2020 | Pohled na výjimečný letecký exponát si již za pár měsíců užijí Brňané. Brněnské technické muzeum totiž vystaví civilní letadlo L-410. Získalo jej ze sbírky Leteckého muzea v Kunovicích, s nímž navázalo spolupráci. Před vystavením ještě stroj čeká rekonstrukce.  

Archeologické poklady z České. Na pozůstatky hradeb při opravě dohlíží odborníci

5. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Pozůstatky městského opevnění a pět set let staré mostní oblouky našli archeologové v centru Brna na křižovatce ulic Česká, Solniční a Opletalova. Tým archeologů společnosti Archaia tam dohlíží na opravy kanalizace a vodovodů. Místem vedlo před stovkami let opevnění s městskou bránou Veselá, proto je archeologický dohled na práce nezbytný.

Za bezhlavou jeptiškou do centra Brna. Strašidla představí při sérii prohlídek

5. 7. 2020 | Perchtu z Rožmberka alias Bílou paní zná snad každý, kdo někdy vkročil do některého z hradů a zámků v republice. Méně lidé ale ví, že svou Bílou paní má i Brno. Tedy, že jich má dokonce hned několik. Podrobnosti nejen o nich se lidé dozví na jedné z letních tematických komentovaných prohlídek města. Místní turistické informační centrum jich i letos nabízí celou sérii.  

Územní plán je rezerva. Bez něj by dřív nevznikla ani ulice Úvoz, říká Sedláček

5. 7. 2020 | Brno má zastaralý územní plán už z roku 1994, jeho platnost skončí na konci roku 2022. Do té doby musí brněnští zastupitelé schválit nový územní plán. Jeho návrh připravili na základě pokynů od magistrátního odboru územního plánování a rozvoje pracovníci kanceláře městského architekta. „Město nelze naplánovat do detailu jako stroj. Díváme se na něj jako na živý organismus, který se vyvíjí. Tomu odpovídá i větší flexibilita územního plánu,“ podotýká k návrhu plánu městský architekt Michal Sedláče ...

Vítězné projekty oživí Brno. Odbory prověří motýly i obnovu pomníku Josefa II.

5. 7. 2020 | Systém automatických závor bez nutnosti manipulace s parkovacím lístkem, motýlí louka na ploše bývalých zahrad či polepy zastávek hromadné dopravy na ochranu ptáků. U podpořených projektů Brňanů z participativního rozpočtu nyní úředníci magistrátních odborů posoudí, zda jejich vzniku něco nebrání.  

Rachot v Chrlicích. Mopedy na srazu vyrazily i na Mohylu míru

4. 7. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Na silnicích už takové stroje lidé vídají spíše sporadicky. Na fotbalovém hřišti v brněnských Chrlicích se ale v sobotu kolem poledne sešla padesátka babet a dalších mopedů.

Omezení u Kuřimi? Už první den se v místě tvořily čtyřkilometrové kolony

4. 7. 2020 | /FOTOGALERIE/ Problémy pro řidiče začaly od soboty kvůli opravě silnice v problematické křižovatce I/43 u Kuřimi na Brněnsku. „Od Brna se přes den tvořily dlouhé kolony, které dosahovaly až čtyř kilometrů, a to až do obce Česká,“ zmínil policejní mluvčí Petr Vala.  

Po devíti letech znovu na Brněnské přehradě. Pokřtili historickou loď Morava

4. 7. 2020 | Kousek po kousku se historická loď Morava pomocí silných lan přibližuje ze souše k hladině Brněnské přehrady. Je sobota po desáté hodině dopoledne a plavidlo, které je od roku 2013 technickou kulturní památkou, se vrací po devíti letech do známých vod. Spuštění lodi na vodu trvá asi čtvrt hodiny. S očekáváním tomu přihlíží i desítky návštěvníků. „Oceňujeme, že tuto loď zachovali. Chystáme se na jízdu na její palubě,“ těší se například Brňanka Božena Bartošová. ...

Přední dveře jen pro výstup. Dopravní podnik v Brně reguluje pohyb u řidičů

4. 7. 2020 | Autobusy a trolejbusy jsou od soboty opět v běžném prázdninovém provozu. Ale jen částečně. Brněnský dopravní podnik totiž pro vozy v zónách 100 a 101 zakázal nastupování předními dveřmi.

Cestující v Brně se vrátí na dolní nádraží. Oprava mostu od soboty omezí vlaky

4. 7. 2020 | Část cestujících, kteří jezdí z Brna směrem na Žďár nad Sázavou vlakem, se opět vrátí na dolní nádraží. Kvůli opravě mostu mezi hlavním nádražím a brněnskými Židenicemi je na trati od soboty do druhého srpna omezený provoz.  

Rozkvět plný motýlů. V nové expozici návštěvníci spatří desítky exotických druhů

4. 7. 2020 | Tropická džungle, v níž poletují pestrobarevní motýli velcí jako lidská dlaň. Za podobným zážitkem Brňané nemusí letět do dalekých zemí, stačí jim zajít do centra města. V pasáži Rozkvět totiž v sobotu otevírá jedinečná expozice Papilonia.  

Šance pro ostudu Brna. Z nevzhledného podchodu pod hlavním nádražím zmizí stánky

4. 7. 2020 | Buď se mu vyhýbá, nebo jej proběhne co nejrychleji. „Podchod je nejnepříjemnější část centra,“ zkritizoval Brňan Jan Skácel. Místo pod brněnským hlavním nádražím známé mezi Jihomoravany jako Myší díra však bude v budoucnu čistší a bez prodejen. Brno na podchod v červnu získalo vlastnické právo, které pomůže ve sporech s firmami pronajímajícími stánky.

Zdroj: Brněnský deník - zprávy - brnensky.denik.cz
14:14:28 | 07.07.2020Klienti SeniorCentra v Modřicích relaxují v novém wellness centru

Relaxace, vzpomínky a příjemné prožitky jsou pro seniory v domovech nezbytné pro jejich dobrou psychickou kondici. Obyvatelé modřického SeniorCentra SeneCura si mohou v současné době užívat odpočinek ve wellness centru, jehož součástí je i ...

Neznámý řidič srazil u brněnského Penny Marketu dítě a ujel, policisté hledají svědky nehody

04.07.2020 | Krimi

BRNO - V sobotu krátce po 18. hodině došlo na přechodu pro chodce na brněnské ulici Obvodová, poblíž prodejny Penny Market, ke střetu osobního vozidla ...

Obří hrášek se kutálí Brnem. Upozorňuje na osobnost, která ovlivnila celý svět - Gregora Johanna Mendela

03.07.2020 | Z regionu

Obří, sedmimetrový, jasně zelený hrášek se bude dva týdny "kutálet" Brnem. Upozorní tak na osobnost, která zanechala stopu nejenom v jihomoravské metr ...

Lesy ČR obnovily velký mokřad na Hodonínsku. Zadrží vodu v krajině

03.07.2020 | Z regionu

Velký mokřad na 1,22 hektarech obnovily na Hodonínsku v Jihomoravském kraji Lesy České republiky. Projekt za 3,9 milionů koroun bez DPH je dalším z mn ...

MotoGP v Brně se pojede bez diváků. Zakoupené vstupenky lidé využijí příští rok

03.07.2020 | Z regionu

Masarykův okruh i letos zažije Grand Prix České republiky 2020. I přes veškeré snahy pořadatelů se však bude aktuální ročník konat bez účasti veřejnos ...

Po dlouhodobější manželské krizi odešel z domova, kde nechal dopis na rozloučenou

03.07.2020 | Krimi

Ve středu 1. 7. večer volala na tísňovou linku policie žena z menší obce na Vyškovsku. Měla obavy o manžela. Uvedla, že dlouhodobější manželskou krizi ...

Brněnský kancelářský trh úspěšně bojuje s propadem poptávky během koronaviru. Tahouny jsou IT a farmaceutický průmysl

02.07.2020 | Z regionu

Brněnský kancelářský trh zaznamenal v loňském roce rekordní pronájmy prémiových kancelářských prostor. Poptávku vedly jak lokální společnosti, tak mez ...

Festival pro židovskou čtvrť Boskovice 2020 proběhne v srpnu a komorněji

02.07.2020 | Kultura

JIHOMORAVSKÝ KRAJ - Festival pro židovskou čtvrť Boskovice letos proběhne v komornější variantě s omezenou návštěvnickou kapacitou. Organizátoři zvou ...

První spoj RegioJetu dorazil k Jadranu. Žlutým vlakem přijelo přibližně 500 cestujících

01.07.2020 | Zpravodajství

RegioJet odstartoval pravidelné spojení nočními vlaky z České republiky a Slovenska do slovinské Lublaně a chorvatské Rijeky. Včera v 17.20 odjel prvn ...

Taxikáři při elektronických objednávkách už nemusí používat taxametry či střešní svítilny

01.07.2020 | Zpravodajství

Od července se srovnávají podmínky provozování běžných taxislužeb s těmi alternativními. Vedle klasických se svítilnou a taxametrem bude možné snadněj ...Úterý 7.7.2020
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.