BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Brno a Jihomoravský kraj

Jelen nebo Mikolas Josef: První známé hvězdy Pálavského a znojemského vinobraní

28. 3. 2023 | Víno, burčák, královský průvod, ale také hvězdné hudební kapely versus folkloristé. Návštěvníci Pálavského vinobraní v Mikulově se mohou těšit například na kapely Jelen, No Name, Slzu, Čechomor či Eddie Stoilow. Příznivci folkloru a poklidnější hudby zase například na koncert Tomáše Kočka & Orchestr nebo Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. Za vstupenky na Pálavské vinobraní si letos návštěvníci připlatí, do konce června je ale mohou koupit za výhodnější cenu. ...

KVÍZ: Mohla být Božskou Emou i Ženou za pultem. Jak moc znáte Janu Hlaváčovou?

26. 3. 2023 | Plzeňská rodačka Jana Hlaváčová, která 26. března slaví 85. narozeniny, proslula hlavně na divadelních prknech. Ti, kdo ji nikdy neviděli na jevišti Národního či vinohradského divadla, si ji budou navždy pamatovat z jejích rolí ve filmu a televizi. Nebyly to vždy role velké, ale herečka i na malém prostoru dokázala vykouzlit nezapomenutelné postavy. Často si zahrála i se svým manželem Luďkem Munzarem a občas i dcerou Bárou. Možná vás překvapí, že mohla být i Božskou Emou nebo Ženou za pultem. Ví ...

Galbraith, Kepler či Bolavá. Kdo se skrývá za pseudonymy bestsellerových autorů

23. 3. 2023 | Žena vydávající se za muže, tři muži píšící pod jménem ženy i manželé, kteří vydávají thrillery jako jeden spisovatel. Víte, kdo jsou ve skutečnosti Robert Galbraith, Carmen Mola nebo Lars Kepler? Také za jménem italské bestsellerové autorky Eleny Ferrante se skrývá někdo jiný. A pod pseudonymem v současnosti píšou také čeští autoři.

Brněnská rodačka Dagmar Havlová slaví 70 let. Znáte její slavné filmové role?

22. 3. 2023 | Hned svým prvním filmem Holky z porcelánu zazářila. Do paměti jím vešla i díky roztomilé scénce „o gazele“, kterou sehrála nesmělému instalatérovi Tomáškovi v podání Jana Hartla. Ve středu 22. března oslaví herečka Dagmar Havlová Veškrnová sedmdesáté narozeniny.

Tak tu sedím a čekám na smrt. Film Velké nic je trefnou zprávou o nás

20. 3. 2023 | Ticho a pusto, ulice bez lidí, na Karlově mostě jediný člověk, blízkým náměstím courá jen holub. Pak nás rychlý střih přenese do rušného dispečinku sanitek. Tak začíná český dokument Velké nic, jenž koncem týdne vstoupil do kin a který výtečně mapuje čas, kdy se zastavil svět. Tečka za dobou pandemie.

KVÍZ: Kluk, který uměl chytit za srdce. Co vše (ne)víte o Tomáši Holém

16. 3. 2023 | Pane, jste ženatej? Hláška z populární horské komedie se stala legendou. Stejně jako kluk, který urputně shání mámě ženicha (a sobě tátu) - Tomáš Holý. Naše největší dětská hvězda, které osud nedopřál zestárnout. Sedmnáctého března uplyne 55 let od jeho narození.

Lednicko-valtický areál potěší top hudební naděje. Festival vsází na talenty

15. 3. 2023 | Vycházejícím hvězdám bude patřit letošní ročník Lednicko-valtického hudebního festivalu. Uskuteční se na Břeclavsku a v Praze od 23. září do 7. října, vstupenky je ale možné pořizovat už od poloviny března. Návštěvníci se dočkají výběru českých i zahraničních talentů do pětadvaceti let v doprovodu renomovaných souborů. Deník je mediálním partnerem akce.

Na Bojiště se vrací po sedmi letech Věchetův hudební festival Trutnoff Open Air

15. 3. 2023 | Po sedmi letech se vrací do Trutnova do kultovního areálu Bojiště hudební festival Trutnoff Open Air. Uskuteční se od 17. do 20. srpna. O letních prázdninách se na Bojišti budou konat ještě festivaly Obscene Extreme a punkový Pod Parou. Naopak festival Artu Kus se v letošním roce neuskuteční.

VIDEO: Herecká hvězda v Brně. Jak by dnes Oldřich Nový zaujal ženy na diskotéce?

15. 3. 2023 | /FEJETON/ Ta otázka se nabízí: Jak by asi na dnešních zábavách v podobě diskoték obstál ten největší elegán z filmových pláten? Prvorepubliková herecká hvězda Oldřich Nový to ve společnosti dotáhl tak daleko, že se mezi jeho jménem a slovem milovník objevilo znaménko rovná se. Nový zanechal v Brně výraznou uměleckou stopu, ve středu 15. března uplynulo čtyřicet let od jeho úmrtí. 

KVÍZ: Oldřich Nový a jeho role. Jako Kristián chodil po cihlách, hrál i Koníčka

15. 3. 2023 | Vždy elegantní, vždy skvělý a vždy vtipný. Takový byl Oldřich Nový, který zemřel před 40 lety. Víte ale, že jeho Kristian chodil po cihlách, a kde popíjel Nový šampaňské s Lídou Baarovou? Deník přináší zajímavostí z filmů, kterými se zapsal do naší filmové historie.  

Zdroj: brnensky.denik.cz | Další zprávy »
22:19:16 | 28.03.2023

Středa 29.3.2023
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes