BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Tipy na výlet » Detail

Kostnice u sv. Jakuba v Brně

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Foto: Mesto Brno - Kostnice pod kostelem sv. Jakuba 1 od Kirk Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Unikátní kostnice je druhou největší kostnicí v Evropě.Nachází se pod Jakubským náměstím v katastrálním území Město Brno, z větší části přímo pod kostelem svatého Jakuba.Kostnice je unikátní především v obsahu a objemu kosterních pozůstatků, které se zde našly. Počet pohřbených se odhaduje na více než 50 tisíc. Nemá být ale jen turistickou atrakcí, priorita je hlavně v pietnosti místa. Jedna prohlídka pojme max. 20 lidí. Město si pro své podzemí nechalo dokonce složit autorskou hudbu, která má prohloubit zážitek z prohlídky.

Z dosud provedených antropologických rozborů vyplývá, že jsou zde pochovány oběti středověkých morových a cholerových ran, válečných událostí z doby třicetileté války a švédského obléhání.
Společně s dalšími archeologickými nálezy bude expozice dokladem způsobu pohřbívání na jednom z největších městských hřbitovů v Brně.

Společně s Labyrintem pod Zelným trhem a Mincminstrovským sklepem bude kostnice tvořit komplex, který dá zájemcům nahlédnout do podzemí královského města.

Otevírací doba: úterý - neděle * 09:30 - 18:00

Mapa:Úterý 17.7.2018
Jihomoravský kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.