Tipy kam na výlet - Brno a okolí

BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz
Tipy na výlet - BrněnskoDnes.cz

Kam na výlet

BrněnskoDnes.cz » Tipy na výlet » Hrad Špilberk - Brno
Přidej tip na výlet

Hrad Špilberk - Brno

Foto: Mesto Brno - hrad Spilberk od Kirk Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí.Už z dálky nelze přehlédnout kopec porostlý zelení s mohutnou pevností na vrcholku. Hrad byl založen ve 13. století jako zeměpanské sídlo. Postupem času se úloha Špilberku měnila. Z hradu, kde příležitostně přebývala moravská markrabata, se stala vojenská pevnost a později nejtěžší vězení rakouské monarchie. V posledních padesáti letech je Špilberk sídlem Muzea města Brna.

Špilberk je dnes zejména díky výhledům z hradeb oblíbeným místem pro setkávání a procházky.

Tak jako je dominantou Brna, je i jeho kulturním centrem - konají se zde koncerty, divadelní představení, Letní shakespearovské slavnosti, hudební Festivaly, mezinárodní festivaly ohňostrojů a řada dalších akcí.

Každoročně Muzeum města Brna také organizuje víkendovou akci Špilberk žije, při které veřejnosti zpřístupňuje všechny části a expozice hradu za jednotnou cenu.


Odkazy:

Wikipedia
spilberk.czMapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.