Tipy kam na výlet - Brno a okolí

BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz
Tipy na výlet - BrněnskoDnes.cz

Kam na výlet

BrněnskoDnes.cz » Tipy na výlet » Mahenovo divadlo
Přidej tip na výlet

Mahenovo divadlo

Foto: Mesto Brno - Mahenovo divadlo od Kirk Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Mahenovo divadlo, původně německé Městské divadlo Na hradbách, bylo postaveno v letech 1881-82 podle projektu vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermana Helmera. Je součástí Národního divadla Brno. Divadlo stojí na místech bývalých městských hradeb. Průčelí je zdobeno toskánskými a korintskými sloupy, bohatými plastikami a v jeho středu je socha řeckého boha Dionýsa, jehož vůz táhnou lvi a panteři.

Divadlo je postaveno ve slohu, který je kombinací neorenesance, neobaroka a neoklasicismu.
Kapacita divadelního sálu je 569 míst.

Roku 1936 byla pražskou firmou Českomoravská Kolben-Daněk provedena rozsáhlá rekonstrukce jeviště, při níž byly instalovány těžké jevištní vozy (dělená podlaha jeviště, mosty a otáčivé jeviště), díky nimž se divadlo tehdy stalo nejmoderněji technicky vybaveným divadlem v Československu.

Od roku 1965 je Mahenovo divadlo mateřskou scénou činoherního souboru Národního divadla v Brně a svá představení zde hrají i ostatní soubory NDB.
Činohra Národního divadla v Brně je jedním z nejstarších divadelních souborů v České republice, profesionálně působí od roku 1884.


Odkazy:

Wikipedia
ndbrno.cz/o-divadle/mahenovo-divadloMapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.