BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Benefiční workshopy zaplatí psychoterapie lidem, kteří je akutně potřebují

12.09.2018
Stále víc lidí se ocitá v krizové životní situaci, se kterou si nedokážou sami poradit a trpí psychicky i fyzicky. Může jít o ztrátu zaměstnání, krizi ve vztahu, rozpad rodiny, problémy s dětmi, vážné onemocnění, velké finanční problémy, pocity osamělosti a řadu dalších potíží. V podobných případech skvěle pomáhá psychoterapie vedená odborníkem. Jenže terapeutů hrazených zdravotními pojišťovnami je zoufale málo a mají velmi dlouhé čekací doby. A ti soukromí zase často stojí velké peníze. Právě lidem, kteří potřebují akutní pomoc, ale nemají na ni dostatek prostředků, pomáhá Sociální klinika.
Ilustrační snímek | Foto: socialniklinika.cz
Pobočka Sociální kliniky v Brně se letos poprvé připojuje k benefiční sérii Magie dobrého života, kterou druhým rokem pořádá Sociální klinika. V Brně se chystají tři workshopy a jejich účastníci zakoupením vstupenek pomůžou uhradit terapie pro lidi, kteří je velmi potřebují, ale nemohou si je dovolit. Vybranou částku navíc ještě znásobí partner sbírky, Nadační fond pomoci Karla Janečka, zlatým řezem, tedy koeficientem 1,618.

Workshopy pomohou zlepšit život
Série benefičních workshopů začne v Brně na počátku října a zaměří se především na zlepšování kvality života. "Hodně lidí, se kterými se v Sociální klinice setkáváme, si přeje mít dobrý život. Představy o tom, co je dobrý život, se ale mohou výrazně lišit. Nabízíme proto širokou škálu témat, která mohou pomoci při hledání životního naplnění," vysvětluje výkonná ředitelka Sociální kliniky Magda Juráňová.

Účastníci workshopů dostanou možnost vyzkoušet si různé techniky a cvičení, které jim mohou pomoci zlepšit život. Za pomoci lektorů budou také hledat řešení, jak žít v souladu se sebou samými, nebo jak překonat těžkosti v rodinných vztazích. "Budeme objevovat hudbu v nás i v našem okolí a přesvědčíme se, že na hudební nástroj může hrát úplně každý. Zabývat se budeme také biosyntézou, otázkami rodičovství nebo přístupem k vlastnímu tělu," zve na workshopy koordinátorka Sociální kliniky pro Jihomoravský kraj Markéta Charvátová.

Zájemci se mohou přihlásit na webových stránkách Sociální kliniky. Vstupné je vlastně darem a účastníci se sami rozhodnou, jakou částku klinice poskytnou. "Vycházíme z běžné platby za terapii v Brně, která se pohybuje od sedmi set korun výš. Při rezervaci míst na jednotlivých kurzech si zájemci sami vyberou, zda chtějí darovat jednu, dvě nebo tři terapie lidem, kteří si je nemůžou dovolit," upřesňuje Markéta Charvátová a doplňuje, že také lektoři své honoráře věnují Sociální klinice.

Přehled workshopů Magie dobrého života v Brně:

TĚLO JAKO HUDEBNÍ NÁSTROJ
Svatava Drlíčková, 6. 10. 2018, 17-20 hodin, Sociální klinika, Zelný trh 11
Hudba rezonuje v každém člověku. Má svůj rytmus i melodii a sahá až ke kořenům předků. Jen ji někdy neslyšíme a necítíme. Společně proto budeme netradičními způsoby objevovat kouzlo hudby v nás i v okolí. Rozezníme dech, probudíme hlas a v přirozeném rytmu necháme plynout tělo, až nakonec uslyšíme svět. Návštěvníci si vyzkouší také hru na hudební nástroje a přesvědčí se, že hrát může každý.

DOBRÝ RODIČ - DOBRÝ ŽIVOT ANEB BIOSYNTÉZA V ŽIVOTĚ RODIČE
Markéta Charvátová, 31. 10. 2018, 18-21 hodin, Sociální klinika, Zelný trh 11
Jak přemýšlíme o dobrém rodiči v nás, jak jej prožíváme a jak se díváme na to, co dělá naše tělo? Biosyntéza je celistvý přístup, který vychází z předpokladu, že člověk stále jen nepřemýšlí, ale také cítí emoce a vnímá své tělo. Připravená jsou proto cvičení zaměřená na poznání limitů a zdrojů těla, aby návštěvníci pochopili, co ve vztahu k dětem funguje, a kde je potřeba jej posílit. Cílem je ukázat, jak skrze sebe hledat odpovědi na otázky spojené s rodičovstvím.

VZTAH K TĚLU: OCHUTNÁVKA METODY BIOSYNTÉZY
Martin Hofman, 22. 11. 2018, 18-21 hodin, Sociální klinika, Zelný trh 11
Biosyntéza prohlubuje vztah se životem uvnitř nás - v našem těle i duši. Přijďte prohloubit a prozkoumat vztah ke svému tělu a vitalitě prostřednictvím psychoterapeutického přístupu biosyntézy. Vyzkoušíte si v bezpečném rámci práci s dechem, pohybem a hlubším uvědomováním svého těla. Představíme i základní teoretické koncepty, na nichž biosyntéza stojí.

Podrobnosti: www.socialniklinika.cz/magie-dobreho-zivota
.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Češi a Slováci nad 55 let mohou žádat o Kartu seniora. Získají slevy v České republice i na Slovensku

Češi starší 55 let žijící v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji mohou žádat o Kartu seniora. Jde o ojedinělý projekt v České republice, který seniorům přináší výhodné nabídky a slevy u stovek partnerů nejen doma, ale také na Slovensku. Pro ...

Koncert s unikátními projekcemi v planetáriu na Kraví Hoře

20.03.2019 | Kultura

BRNO - Netradiční zážitek čeká na návštěvníky brněnské Hvězdárny na Kraví Hoře. Hudební skupina Nevermore & Kosmonaut tady na pondělí 25.3. chystá svů ...

K devadesátileté seniorce se dostali strážníci přes balkon

19.03.2019 | Krimi

Do nesnází se dostala o víkendu devadesátiletá žena, které přivolala telefonátem na linku 156 pomoc její sousedka. Ta strážníkům popsala, že zaslechla ...

Třicet jedna obcí má nové zastupitele

18.03.2019 | Z regionu

V celkem třiceti jedna obcích ve třinácti krajích vybrali v sobotu voliči nové zastupitele. Volilo se tam, kde po řádných komunálních volbách na podzi ...

Muž nahlásil strážníkům falešného taxikáře, sám je podezřelý z krádeže taxikářova průkazu

15.03.2019 | Krimi

Do problémů se dostal v noci na čtvrtek sedmačtyřicetiletý muž, který přivolal strážníky do Nádražní ulice. Jako důvod svého volání na tísňovou linku ...Neděle 24.3.2019
Jihomoravský kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.