BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Ratolest Brno slavila ve velkém a s horou novinek

09.11.2017
BRNO - Nezisková organizace Ratolest Brno oslavila letos své 22. narozeniny. Kromě představení nové vizáže, na které pracovala poslední rok a půl, představila také nový projekt Výstava na míru a čestné patrony, kteří s organizací nově spolupracují.
Ratolest Brno slavila ve velkém a s horou novinek | Foto: ratolest.cz
Začátkem listopadu oslavila nezisková organizace Ratolest Brno své 22. narozeniny, na kterých prezentovala novinky z organizace. Mezi nimi byly například Výstava na míru charitativního projektu Galerie Ratolest, změna vizuálu organizace (webové stránky i další materiály) a čestní patroni. Součástí této akce byla i prodejní výstava obrazů Galerie Ratolest.
Za změnou vizáže stála potřeba celkové proměny i vnitřních procesů organizace. Jednalo se o změnu nového loga Ratolesti Brno i charitativní Galerie Ratolest. Cílem změny loga bylo odlehčení a zjednodušení pro lepší rozpoznatelnost organizace.
Nové logo Ratolesti Brno vychází z toho původního, jak barevně, tak tematicky a i nadále nese prvky lidské postavy (část panáčka se zdviženou rukou), avšak z hlediska grafického i typografického je mnohem jednodušší, snadněji čitelné a na první pohled odlehčené (totéž platí i pro logo Galerie Ratolest).

"Naším cílem nebylo proměnit se zcela od základů, protože naše historie je pro nás nesmírně důležitá. Vzhledem k tomu, že se doba neustále zrychluje a procesy i věci se čím dál více zjednodušují, rozhodli jsme se s ohledem na naše tradice vytvořit novou vizuální podobu Ratolesti Brno, která bude moderní a bude dostatečně pokrývat potřeby dnešního světa (zobrazování, přehlednost, stručnost, jasnost)." vysvětluje Lucie Kudrnová Vosečková, ředitelka Ratolesti Brno.

Mezi další novinky, které Ratolest Brno představila, patří také ojedinělý koncept Výstavy na míru, kterou nabízí charitativní projekt Ratolesti Brno - Galerie Ratolest.

"Díky pronájmu Výstavy na míru získáte více než jen vyzdobené kanceláře, nebo vaše vlastní domovy. Peníze, které za pronájem zaplatíte, dále pomáhají a budou použity na pomoc dětem a mladým lidem z Brna, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci," vysvětluje Radka Kšicová, koordinátorka Galerie Ratolest.

Výstavy na míru jsou určeny pro široké spektrum zákazníků. Je možné si vyzdobit vlastní kanceláře, reprezentativní prostory, vnitřky budov, domácnosti, nebo si soubory děl zapůjčit na jednorázové akce, plesy, svatby, soukromé party apod. Kterýkoli z obrazů je možné si zakoupit také samostatně.

Hlavní myšlenkou Galerie Ratolest je "umění(m) pomáhat" - tedy prostřednictvím prodeje a pronájmu uměleckých děl podporovat děti, mladé lidi a celé rodiny z programů Ratolesti Brno.

K poslední novince patřilo představení čestných patronů, kteří s Ratolestí Brno začali letos spolupracovat. Jedná se o trojnásobného mistra světa v lezení Adama Ondru, mistra světa v thaiboxu Jana Müllera nebo tým brněnských ragbistek z týmu RC Dragon Brno.
Všichni tito lidé mají silnou vazbu na Brno a svým patronstvím a spoluprací s Ratolestí Brno dávají najevo, že jim není jejich okolí lhostejné.

"Naši patroni mají jedno společné. Proto, aby se dostali tam, kde jsou a aby mohli dělat, co je baví nebo naplňuje, museli mnoho obětovat. Nikdo to na své cestě nemá jednoduché a někdy je potřeba najít si svou vlastní cestu. Stejně tak si jde svou vlastní cestou i naše organizace, která hledá efektivní řešení nejrůznějších problémových situací a pružně reaguje na obtíže, se kterými se děti, mladí lidé i jejich rodiny potýkají. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo spojit síly s našimi patrony, kteří nám pomáhají nést myšlenku pomoci svému okolí dál, mezi širokou veřejnost," doplňuje Veronika Křížková, vedoucí PR oddělení.

V případě zájmu o projekt Výstava na míru, či možného zakoupení obrazu, se můžete obrátit na koordinátorku projektu Radku Kšicovou.
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Fotogalerie:

Další články z rubriky Zprávy

Betlémské světlo dorazí v sobotu 9. prosince do Brna, skauti ho přivezou railjetem z Vídně

Tuto sobotu 9. prosince přivezou členové Junáku do České republiky Betlémské světlo. Jak je si již stalo v posledních letech tradicí, převezmou ho od svých rakouských kolegů a následně se s ním vypraví railjetem Českých drah do jihomoravské ...

ÚHOS: Debata o hospodářské soutěži vzbudila v Brně velký zájem

Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise včera pořádalo v prostorách Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně debatu na tém ...

Potravinářská inspekce upozorňuje na další dva případy salmonely v kuřecím mase ze zahraničí

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na základě průběžných výsledků plánované mimořádné mikrobiologické kontroly varuje spotřebitele před ...

Nový jízdní řád RegioJetu: Zkrácení cestovních časů a zvýšení počtu spojů mezi Prahou a Bratislavou

RegioJet oznamuje zkrácení cestovních časů a rozšíření počtu spojů mezi Prahou a Bratislavou v novém jízdním řádu. S účinností od 10. prosince 2023 do ...

České Dráhy: Panoramatický vůz projede Moravou i v roce 2024

Oblíbený panoramatický vůz švýcarských železnic SBB pojede napříč Moravou i v roce 2024. Rakouští kolegové z ÖBB ho budou nasazovat do vlaku EC 106 / ...

Sobota 9.12.2023
Jihomoravský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes