BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Město Blansko otevřelo zmodernizovaný sportovní stadion v Mlýnské ulici za 21 milionů korun

17.10.2023
Největší investiční akce Blanska pro letošní rok už je dokončená. Vedení města spolu se zástupci sportovních klubů i zhotovitele v pondělí 16. října odpoledne slavnostně otevřelo zmodernizovaný atletický a fotbalový stadion v Mlýnské ulici. Práce, které trvaly téměř pět měsíců, si vyžádaly investici ve výši 21 milionů korun. Blansko díky tomu má nejnovější a nejmodernější atletický stadion v Jihomoravském kraji na sever od Brna. Denně jej využívají atleti a fotbalisté ale také sportující veřejnost.
Foto: blansko.cz
Kompletní obměny svrchních tartanových vrstev se dočkal povrch běžeckého oválu, obměnil se trávník celého fotbalového hřiště, nové jsou povrchy sektorů jednotlivých atletických disciplín. Součástí projektu byla také rekonstrukce schodišťových stupňů navazujících na zastřešenou tribunu, které slouží jako zázemí pro diváky. Dokončené je i vydláždění vstupní části do areálu sportoviště.

Sportovní stadion využívají fotbalisté z FK Blansko a hned dva atletické oddíly - členové Atletického klubu Ludvíka Daňka a sportovci z Atletického a triatlonového oddílu Fénix Sport Blansko. Spolu se zhruba 350 členy atletických oddílů v Blansku trénuje také například blanenská sportovkyně Pavlína Štoudková, úřadující mistryně ČR v běhu na 800 metrů a držitelka celé řady dalších medailí. Přístup na stadion má ale i široká veřejnost.

"Tartan už byl v havarijním stavu a opravy nešlo dál odkládat. Atletický a fotbalový stadion denně využívají desítky sportovců, zejména dětí, pořádají se zde závody i olympiády škol. Jsem rád, že se podařilo najít potřebných 21 milionů v rozpočtu i přes to, že město nezískalo na modernizaci stadionu dotaci, a přes komplikace, které se objevily v začátcích rekonstrukce," uvedl starosta Jiří Crha.

Po zahájení prací se odhalily potíže s podkladovými vrstvami i podložím. Najevo vyšlo také větší opotřebení tartanu, než se předpokládalo. "Práce jsme zahájili demolicí stávajících sektorů atletických disciplín včetně tartanových povrchů, obrub ale také asfaltových podloží. Běžecký ovál získal nový polyuretanový povrch, namísto retopingu se v celé délce položila nová podložka a provedl se nástřik EPDM vrstvy. Na fotbalovém hřišti jsme museli shrnout stávající travní drn, revitalizovali jsme vegetační vrstvy a poté založili nový travní koberec," popsal Pavel Vaňha, ředitel oblasti Sportovní povrchy společnosti Swietelsky stavební, která byla zhotovitelem.

"Právě po odstranění asfaltových vrstev sektorů pro atletické disciplíny, zejména pro skok o tyči a skok do výšky, jsme objevili železobetonovou desku, která komplikovala výškové napojení na běžecký ovál. Ukázalo se také, že celé podloží má špatnou únosnost, proto bylo nutné je zasanovat," doplnila Sylva Vágnerová, která měla projekt na starosti.

Po necelých pěti měsících je hotovo. Atleti první trénink na opraveném povrchu zahájili jen pár desítek minut po slavnostním otevření stadionu. "Všichni už se hodně těšili. Atletická příprava teď bude o dost jednodušší, během oprav jsme trénovali hned na několika místech po celém Blansku, na hřišti ZŠ Erbenova, obchodní akademie a střední zdravotnické školy i v atletickém sektoru stadionu v Údolní ulici, na některé disciplíny nám ale úplně chybělo zázemí. Tady máme vše potřebné, včetně nového kontejneru, který využijeme pro skladování překážek a dalšího vybavení," shrnul Ondřej Ellinger, předseda Atletického klubu Ludvíka Daňka.

Na jaře, až bude ve finální podobě trávník, se na stadion přesune také sektor pro hod diskem a hod kladivem z prostoru v Údolní ulici.

Fotbalisté zatím nově vysetý trávník využívat nemohou, sportoviště ale v další části nabízí také umělý trávník, který využívají. "Fotbalisté musejí počkat, až vzejde tráva. Na jaře přijdou na řadu další potřebné práce, například dosetí travního semene. Kdy bude vše hotovo a trávník bude schopný finální zátěže, bude hodně záviset na počasí, první zápasy by se na něm ale měly odehrát na jaře," odhaduje Sylva Vágnerová, která měla projekt modernizace na starosti.

Kromě sportovního stadionu v Mlýnské ulici město v uplynulých týdnech dokončilo také kompletní rekonstrukci hřiště s umělým povrchem u ZŠ TGM a nový nástřik atletického oválu na sportovním hřišti ZŠ a MŠ Dvorská.

Zdroj: Město Blansko
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Betlémské světlo dorazí v sobotu 9. prosince do Brna, skauti ho přivezou railjetem z Vídně

Tuto sobotu 9. prosince přivezou členové Junáku do České republiky Betlémské světlo. Jak je si již stalo v posledních letech tradicí, převezmou ho od svých rakouských kolegů a následně se s ním vypraví railjetem Českých drah do jihomoravské ...

ÚHOS: Debata o hospodářské soutěži vzbudila v Brně velký zájem

Generální ředitelství pro hospodářskou soutěž Evropské komise včera pořádalo v prostorách Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně debatu na tém ...

Potravinářská inspekce upozorňuje na další dva případy salmonely v kuřecím mase ze zahraničí

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) na základě průběžných výsledků plánované mimořádné mikrobiologické kontroly varuje spotřebitele před ...

Nový jízdní řád RegioJetu: Zkrácení cestovních časů a zvýšení počtu spojů mezi Prahou a Bratislavou

RegioJet oznamuje zkrácení cestovních časů a rozšíření počtu spojů mezi Prahou a Bratislavou v novém jízdním řádu. S účinností od 10. prosince 2023 do ...

České Dráhy: Panoramatický vůz projede Moravou i v roce 2024

Oblíbený panoramatický vůz švýcarských železnic SBB pojede napříč Moravou i v roce 2024. Rakouští kolegové z ÖBB ho budou nasazovat do vlaku EC 106 / ...

Sobota 9.12.2023
Jihomoravský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes