BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zpravodajství » Magazín

Honeywell a Inmarsat spouštějí světově nejrychlejší službu L-band připojení za letu pro business letectví

19.07.2022
Společnosti Inmarsat a Honeywell nastavují nové měřítko v satelitní komunikaci uvedením SwiftJet, nejnovější služby pro připojení za letu pro business letectví. Do komerčních služeb vstoupí v první polovině roku 2023 a bude poskytovat dosud nejvyšší rychlosti v L-pásmu. Vývoj tohoto přelomového řešení zahrnoval také tým inženýrů v brněnském R&D centru Honeywellu, který se podílel na vývoji softwaru.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
SwiftJet využívá pokročilý hardware vyvinutý společností Honeywell, kterým může být vybavena široká škála letadel a který podporuje kokpitové a bezpečnostní služby. Jako jedna z prvních nových služeb představených v satelitní síti ELERA společnosti Inmarsat nabídne SwiftJet bezproblémové globální pokrytí napříč letovými trasami s maximální rychlostí 2,6 Mb/s, což je až šestkrát rychleji než stávající řešení pro business leteckou konektivitu společnosti Inmarsat v L-pásmu. To umožní cestujícím vytvořit si bezpečnou "kancelář na obloze" - od vylepšených možností pro videohovory či procházení webu až po běžné řešení e-mailů, SMS, synchronizaci s cloudem a nástroji pro spolupráci, jako je Microsoft Teams. Budou také povoleny aplikace pro sociální média a video, jako je TikTok a YouTube, které byly na L-pásmo náročné. SwiftJet je možné předobjednat prostřednictvím společnosti Honeywell.

Služba také vytváří nové příležitosti na trhu menších tryskových letadel. Ta se dříve omezovala na základní hlasové nebo textové připojení, které nevyhovuje potřebám moderních cestujících. Honeywell a Inmarsat uvádějí na trh SwiftJet v kritické době pro průmysl obchodního letectví. Po období turbulencí v posledních dvou letech v důsledku globální pandemie nedávný průzkum společností Inmarsat a Corporate Jet Investor (CJI) ukázal, že 90 % respondentů z celého světa věří, že online aktivity rozdělené mezi podnikání a volný čas budou dominovat času manažerů ve vzduchu.

Adam Sheppard, ředitel pro konektivitu letadel společnosti Honeywell Aerospace, k nové službě uvedl: "SwiftJet představuje nejnovější skok vpřed v oblasti konektivity za letu, který kombinuje možnosti komerčních satelitů společnosti Inmarsat a odborné znalosti společnosti Honeywell pro připojení letadel k poskytování škálovatelné vysokorychlostní satelitní komunikace cestujícím ve výšce 40 000 stop. Se společností Inmarsat jsme pro současné zákazníky vytvořili cestu upgradu, který jim poskytne snadný přístup k bezprecedentním rychlostem internetu v L-pásmu bez výměny kabeláže nebo hardwaru antény.

Do vývoje nové služby se zapojil také tým inženýrů z Brna. "Jsme rádi, že jsme měli příležitost podílet se na vývoji tohoto převratného řešení s významným dopadem na budoucnost business letectví po celém světě. Náš brněnský tým se podílel na vývoji softwaru s využitím dovedností našich zkušených inženýrů," dodal Aleš Macek, Engineering Manager Honeywell Brno SATCOM team.

Kai Tang, ředitel Business Aviation společnosti Inmarsat, řekl: "Inmarsat je hrdý na poskytování služeb, které splňují jedinečné a rychle se vyvíjející požadavky našich zákazníků. Jako lídr na trhu v oblasti konektivity business letectví Inmarsat vyvinul SwiftJet v reakci na zpětnou vazbu od zákazníků a partnerů. V podstatě nás požádali, abychom rozšířili možnosti L-pásma, aniž bychom ztratili jeho charakteristickou odolnost, spolehlivost a dostupnost. Jsem hrdý na to, že mohu říci, že SwiftJet poskytuje toto vše a ještě více, otevírá vzrušující nové možnosti v kabině letadla a umožňuje uživatelům připojit více zařízení a užívat si vyšší rychlosti připojení, kdykoli a kdekoli létají. Přichází v době, kdy se byznysové letecké cestování nejen vrací na úroveň před pandemií, ale také zažívá bezprecedentní poptávku po připojení za letu."

Honeywell Aerospace dodává produkty a služby, které lze najít prakticky v každém letadle pro komerční, obranné a kosmické využití. Obchodní jednotka Aerospace vyrábí letecké motory, elektroniku kokpitu a kabiny, systémy bezdrátového připojení, mechanické komponenty a další. Její hardwarová a softwarová řešení vytvářejí letadla s nižší spotřebou paliva, přímější a včasnější lety a bezpečnější nebe a letiště.

Honeywell Technology Solutions (HTS) Česká republika je držitelem více než 100 patentů. Technologické centrum se zaměřuje na podporu vesmírných programů EU, pracuje na projektech, jako je mise Evropské vesmírné agentury Proba-3, nebo na nové oblasti letectví včetně městské letecké mobility a elektrických letadel. Mezi další výzkum a vývoj v této oblasti, který probíhá v Brně, patří navigační a kokpitová řešení, fly-by-wire systémy, komunikační datové spoje a radarové systémy pro letadla. Dalšími oblastmi vyvíjenými a testovanými v centru HTS v Brně jsou řešení pro budovy a průmyslová zařízení, stejně jako osobní ochranné pomůcky a pokročilá řešení pro sklady. Honeywell v současnosti v České republice - ve svém areálu HTS v Brně, v závodě na výrobu leteckých komponentů v Olomouci a v kancelářích v Praze - zaměstnává přes 2000 odborníků a vysoce kvalifikovaných techniků.

Inmarsat je světový lídr v oblasti globální mobilní satelitní komunikace. Vlastní a provozuje nejrozmanitější globální portfolio mobilních telekomunikačních satelitních sítí na světě a je držitelem portfolia vícevrstvého globálního spektra, které zahrnuje L-pásmo, Ka-pásmo a S-pásmo, což umožňuje jedinečnou šíři a rozmanitost řešení, která poskytuje. Dlouhodobě zavedená globální distribuční síť společnosti Inmarsat zahrnuje nejen přední světové distribuční partnery, ale také silné vlastní přímé maloobchodní kapacity, které umožňují zajištění služeb koncovým zákazníkům. Společnost má bezkonkurenční zkušenosti s provozováním nejspolehlivějších globálních mobilních satelitních telekomunikačních sítí. Udržuje obchodní a kritické bezpečnostní a provozní aplikace již více než 40 let. Je také hlavní hnací silou technologických inovací v oblasti mobilních satelitních komunikací a udržuje si vedoucí postavení díky značným investicím a silné síti technologických a výrobních partnerů. Inmarsat působí v diverzifikovaném portfoliu sektorů s finančními zdroji na financování své obchodní strategie a zaujímá vedoucí pozice na trzích námořních, vládních, leteckých a podnikových satelitních komunikací a trvale působí jako důvěryhodný, citlivý a vysoce kvalitní partner pro své zákazníky po celém světě.


O společnosti Honeywell
Honeywell (www.honeywell.com) je technologická společnost zařazená do žebříčku Fortune 100, která poskytuje průmyslová řešení na míru včetně produktů a služeb pro letecký průmysl; technologie řízení pro budovy a průmysl; špičkové materiály pro globální trh. Naše technologie pomáhají propojit letadla, budovy, výrobní závody, dodavatelské řetězce a pracovníky, aby náš svět byl chytřejší, bezpečnější a více udržitelný. Další novinky a informace o Honeywell naleznete na stránkách www.honeywell.com/newsroom.

Autor: TZ Honeywell (Pl)
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Magazín

Úzkost a deprese sužují i mladé: Experti varují před samoléčbou. Jak stavy rozlišit?

V posledních letech se čím dál častěji setkáváme s pojmy jako úzkost a deprese, a to bohužel i v kontextu mladých lidí. Podle statistik se počet pacientů s těmito diagnózami v ambulancích psychiatrických zařízení neustále zvyšuje. Jak tyto dva stavy ...

Čas na změnu krmiva: kdy přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé psy?

Stejně jako kojenci nekonzumují stejnou stravu jako dospělí, i štěňata mají jiné potřeby než dospělí pejsci. Pejska rozhodně nemůžete od jeho pořízení ...

Jak se zbavit krtka: Průvodce pro čistou a zdravou zahradu

Krtci, ti malí podzemní obyvatelé, jsou často považováni za nezvané hosty v našich zahradách. Své domovy si budují právě tam, kde my pečlivě pěstujeme ...

Proč si v České republice vybrat nejlepsi zahranicni casino 2024?

Zahraniční herní portály jsou rozsáhlou škálou unikátních nabídek, které i dnes v moderní době dalece převyšují nabídku místních herních portálů a pří ...

Půjčka pro podnikatele znamená odpověď na řadu různých otázek

Krátkodobá finanční injekce je připravena, stačí, když vyplníte krátkou žádost a splníte všechny stanovené podmínky. Je to jednoduchá záležitost, se k ...

Neděle 26.5.2024
Jihomoravský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes