BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Zpravodajství ČT - Brno

Z regionu

Zpravodajství ČT - Brno Zdroj: Zpravodajství ČT - Brno |

Podomní prodejci ve Vyškově porušují zákaz, tvrdí tamní obyvatelé

9. 12. 2022 | Ve Vyškově už od roku 2013 platí zákaz podomního prodeje. Podle některých obyvatel ho ale porušují podomní prodejci, kteří nabízejí optický internet. Město už reagovalo upozorněním lidí přes rozhlas. V podobných případech mají kontaktovat policii.

Omezení na trati v brněnských Maloměřicích kvůli atypické výhybce potrvá týdny

9. 12. 2022 | Omezení na trati v brněnských Maloměřicích potrvá kvůli výrobě atypické výhybky týdny. Ve čtvrtek v místě vykolejily tři vozy nákladního vlaku, zhruba po třech hodinách se dopravu podařilo obnovit po jedné koleji. Železničáři zprůjezdnili trať po dvou kolejích v pátek odpoledne, výjimkou je dvousetmetrový úsek, na kterém se kvůli výměně atypické výhybky bude jezdit po jedné z traťových kolejí zhruba do přelomu ledna a února. ...

Hranice na Přerovsku chrání nová protipovodňová opatření

9. 12. 2022 | Obyvatelé Hranic na Přerovsku budou lépe chráněni proti případným povodním. Povodí Moravy dokončilo výstavbu opatření v Kropáčově ulici a podél sadů Československých legií. Stavby mají poskytnout ochranu až na úroveň padesátileté povodně. Dokončený projekt také nabízí odpočinková místa u vody a umožňuje lidem snadnější přístup k řece. Práce začaly na jaře 2021 a trvaly dvacet měsíců. Stavební náklady byly 67,3 milionu korun, sdělil mluvčí povodí Petr Chmelař. ...

V Prostějově bude nová hvězdárna za téměř 70 milionů. Kraj už vybral její podobu

8. 12. 2022 | Město Prostějov bude mít novou hvězdárnu. Na místě nynější observatoře plánuje Olomoucký kraj postavit novou budovu. Komise už v rámci architektonické soutěže vybrala vítězný návrh. Tři mladí architekti ze slovenských Košic navrhli budovu hvězdárny jako jednoduchý vysoký kvádr se střešní observatoří.

Na škole v Pardubicích je pamětní deska, která připomíná transporty Židů do Terezína

8. 12. 2022 | Obchodní akademie v Pardubicích má nově pamětní desku, která připomíná židovské transporty do Terezína. Přímo ve škole bylo před osmdesáti lety seřadiště. Dvěma transporty v prosinci 1942 odjelo do Terezína 1258 lidí, většinu z nich později zavraždili nacisté v Osvětimi. Přežilo pouhých 92 lidí, řekl archivář ze Státního okresního archivu Pardubice Petr Mücke.

Jako když nakloníte hlavu. Šikmý úhel před sto lety znepokojoval

8. 12. 2022 | Šikmý úhel je v dnešní době selfie snímků a videí triviální prvek, před sto lety byl ale radikální a revoluční novinkou. Úhel podobný naklonění hlavy do strany se stal pro avantgardu odlišením od konvenčního malířství, kde byl horizont vodorovný jako plátno na malířském stojanu. Do této doby se vrací výstava Šikmý úhel v Muzeu umění Olomouc.

Asociaci krajů dál povede Martin Kuba. Novým místopředsedou bude Martin Půta

8. 12. 2022 | Předsedou Asociace krajů ČR (AK ČR) bude i v dalších dvou letech jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Místopředsedou bude nově liberecký hejtman Martin Půta (SLK), který vystřídá Ivo Vondráka (ANO) z Moravskoslezského kraje. Kuba a Půta byli ve čtvrtek na zasedání AK ČR v Hnanicích na Znojemsku zvoleni jednomyslně, chyběl pouze pražský primátor, uvedla mluvčí asociace Hana Brožková.

Asociaci krajů dál povede Martin Kuba. Novým místopředsedou bude Martin Půta

8. 12. 2022 | Předsedou Asociace krajů ČR (AK ČR) bude i v dalších dvou letech jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Místopředsedou bude nově liberecký hejtman Martin Půta (SLK), který vystřídá Ivo Vondráka (ANO) z Moravskoslezského kraje. Kuba a Půta byli ve čtvrtek na zasedání AK ČR v Hnanicích na Znojemsku zvoleni jednomyslně, chyběl pouze pražský primátor, uvedla mluvčí asociace Hana Brožková.

Brno zaplatí za projektovou dokumentaci na halu přes třicet milionů, zatím ji ale nepostaví

8. 12. 2022 | Brno doplatí zhruba dvacet milionů korun za projektovou dokumentaci na stavbu atletické haly, která byla původně v plánu za osm set milionů u univerzitního kampusu. Univerzita chce dané místo využít pro stavbu jiných projektů, město zatím neví, zda halu vůbec postaví a případně kde. Společnosti Výstavba atletické haly Campus, kterou vytvořily stavební firmy, už v minulosti Brno zaplatilo za projektovou dokumentaci přes čtrnáct milionů korun. ...

Jak se stát padouchem? Národní divadlo Brno připravuje tragikomedii Starý dobrý Nový (Oldřich)

7. 12. 2022 | Herec Oldřich Nový, hvězda stříbrného plátna 30. a 40. let, je hlavní postavou nového představení Národního divadla Brno. Hru nazvanou Starý dobrý Nový (Oldřich) napsal přímo pro brněnskou činohru Petr Stančík. Pojal ji jako crazy tragikomedii.

Nehody na přejezdu u Moravského Písku zastavily na devět hodin provoz na koridoru z Břeclavi do Ostravy

8. 12. 2022 | Dvě nehody na železničním přejezdu u Moravského Písku zastavily ráno provoz na mezinárodním koridoru mezi Rakouskem a Polskem. Jeden člověk zemřel. České dráhy nahrazovaly regionální spoje autobusovou dopravou z Hodonína do Moravského Písku. Zejména mezinárodní vlaky nabíraly velká zpoždění. Momentálně už soupravy jezdí po jedné koleji, uvedly České dráhy.

Policie pátrá po dvou chlapcích z dětského domova na Kroměřížsku

8. 12. 2022 | Policie pátrá po dvou chlapcích ve věku 12 a 15 let, kteří se nevrátili z vycházky zpět do Dětského domova se školou v Bystřici pod Hostýnem na Kroměřížsku. Pracovníci domova obě děti viděli naposledy v pondělí odpoledne. Policie to uvedla na webových stránkách.

Památkáři musí opakovat tendr na opravu zámku Litomyšl. Bojí se, že přijdou o dotace

7. 12. 2022 | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl, že památkáři musí zopakovat půlmiliardový tendr na opravu zámku v Litomyšli, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Teď ale hrozí, že přijdou o možnost čerpat evropské peníze. Čtvrt miliardy korun totiž musejí použít do konce příštího roku. Připravují proto návrhy, jak rozsah rekonstrukce omezit.

Rektor Univerzity Palackého ustál návrh na odvolání. Ten přišel kvůli výpovědi děkanovi i dalším potížím

7. 12. 2022 | Akademický senát Univerzity Palackého na svém mimořádném zasedání rozhodl, že rektor Martin Procházka zůstane ve funkci. Návrh na rektorovo odvolání podali zástupci Přírodovědecké fakulty především kvůli výpovědi děkanovi jejich fakulty Martinu Kubalovi, kterou mu dal rektor na začátku října. Návrh podpořilo pět senátorů, šestnáct bylo proti, jeden se zdržel, dva senátoři byli omluveni. Pro odvolání rektora bylo potřeba patnáct hlasů. ...

Ostrava bude příští rok hospodařit s rekordním rozpočtem přes čtrnáct miliard korun

7. 12. 2022 | Třetí největší město Česka Ostrava bude příští rok hospodařit s rekordním rozpočtem téměř 14,318 miliardy korun, příjmy očekává ve výši 11,513 miliardy. K vyrovnání rozdílu mezi příjmy a výdaji ve výši 2,805 miliardy město využije hlavně úspory z předchozích let a částečně úvěr od České spořitelny. Na investice půjde 4,908 miliardy, což je 34,3 procenta rozpočtu. Kapitálový rozpočet se zapojením úvěrových prostředků bude nejvyšší v historii města. Pro rozpočet hlasovalo 36 zastupitelů, 15 zast ...

Policie navrhla obžalovat účetní z olomoucké školy, která podle ní zpronevěřila 14,5 milionu korun

7. 12. 2022 | Kriminalisté podali návrh na obžalobu ze zpronevěry na bývalou účetní jedné z olomouckých základních škol. Ta podle policie zpronevěřila více než 14,5 milionu korun z prostředků školy, řekl policejní mluvčí Libor Hejtman. Žena na sociálních sítích uvěřila podvodníkovi, kterému později peníze určené na výplaty zaměstnanců školy posílala. 

Ministerstvo chce zpřísnit podmínky pro obchodníky s energiemi. Změna má ochránit spotřebitele

6. 12. 2022 | Ministerstvo průmyslu plánuje zpřísnit podmínky pro obchod s energiemi. Dotkne se to dodavatelů, kteří už v minulosti měli problém s Energetickým regulačním úřadem. Novelu zákona chce podle informací ČT ministerstvo předložit do několika týdnů. Má předejít problémům, se kterými se teď potýkají odběratelé i na jihu Moravy.

Žalobkyně propustila z vazby část obviněných v kauze černovické pískovny. Stíháni budou na svobodě

6. 12. 2022 | Část obviněných v kauze černovické pískovny v Brně je nově stíhána na svobodě, informoval o tom v úterý Radiožurnál. Z vazby je propustila žalobkyně, počet osob, kterých se to týká, ale nesdělila. Ve vazbě bylo původně sedm obviněných. Propuštění z vazby potvrdila státní zástupkyně Petra Lastovecká.

Justice podle Ústavního soudu chybovala, když chtěla dítě kvůli neshodám rodičů poslat do ústavu

6. 12. 2022 | Soudy nemohou posílat děti do diagnostického ústavu jen proto, že se rodiče, kteří spolu nežijí, nedokážou dohodnout na péči a předávání dětí. Jde vždy o krajní prostředek, pro který musí být splněny zákonné podmínky, zdůraznil v nálezu Ústavní soud (ÚS).

V Čechách a na Vysočině se může příští dny tvořit náledí. Řidiči by měli být opatrní, varují meteorologové

6. 12. 2022 | Ve východní polovině Čech a na Vysočině, kde v uplynulých hodinách pršelo nebo sněžilo, se bude od noci místy tvořit při poklesu teplot pod nulu náledí či zmrazky. S jejich tvorbou je třeba počítat do středečního dopoledne, sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Kvůli kluzkým chodníkům a silnicím by měli být obezřetní chodci i řidiči.

Zdroj: Zpravodajství ČT - Brno - ceskatelevize.cz
22:17:45 | 09.12.2022Zpravodajství BrněnskoDnes.cz

RegioJet posílí během Vánoc vlakové i autobusové spoje. S nákupem jízdenky se nevyplatí otálet

Společnost RegioJet navýší před Vánoci a během vánočních svátků kapacitu vlakových spojů o 15 až 20 %, kapacita autobusových spojů bude navyšována dle potřeby. Posily budou nasazeny od 20. prosince do 2. ledna, už nyní však v návaznosti na rostoucí ...

ČSOP: Vánoční úklid můžeme dělat i venku. A příroda nám poděkuje

Konec roku se opět nezadržitelně blíží a s ním i konec letošního ročníku Ukliďme svět, který už 30. rokem organizuje Český svaz ochránců přírody. Leto ...

Vlakem z Pardubic do Brna, od neděle 11. prosince 2022, znovu přímo a rychleji

Od neděle bude obnoveno přímé vlakové spojení východních Čech a jižní Moravy. S koncem výluky na Blanensku se vrací na svou pravidelnou trasu rychlíky ...

Obyvatelé města Hodonín se dočkají magnetické rezonance

Pacienti z Hodonínska se v příštích letech mohou těšit na zlepšení nabídky zdravotní péče. Krajští radní ve středu (7. prosince 2022) schválili výstav ...

Město Brno bude v dubnu hostit Czech Republic Travel Trade Day 2023

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikat ...Sobota 10.12.2022
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.