BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Monitor zpráv » Krimi zprávy z regionu » Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

Krimi zprávy z regionu

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje |

Krajská soutěž HZS JHM ve vyprošťování u dopravních nehod

22. 5. 2024 | Středa, 22. května 2024 – Celou soutěž vyhrálo družstvo stvořené CHS Lidická z ÚO Brno-město a budou reprezentovat jihomoravské hasiče na republikové soutěži ve vyprošťování ve Vyškově.

Společné cvičení složek IZS simulovalo zásah u dvou pacientů s vysoce nakažlivou nemocí

21. 5. 2024 | Úterý, 21. května 2024 – Ve spolupráci se ŠVZ HZS ČR, kde vznikl i nový areál pro účely nácviku různých druhů zásahů se rozjelo cvičení složek IZS, které proběhlo v úterý odpoledne zaměřené na zásah u pacienta s vysoce nakažlivým onemocněním. Zásah byl simultánně prováděn na dvou různých místech. Pro přenos obrazu jsme využili dron, který do štábu velitele zásahu přenášel data.

Ocenění pro současné i minulé příslušníky města Brna

21. 5. 2024 | Úterý, 21. května 2024 – Město Brno ocenilo současné i minulé příslušníky Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, kteří se dlouhodobě zasazují o vysokou úroveň brněnských hasičů a zajištění bezpečnosti občanů.

Zasahovali jsme u vážných nehod

18. 5. 2024 | Sobota, 18. května 2024 – Během dnešního dne vyjížděly jednotky jihomoravských hasičů k desíti dopravním nehodám. Zranilo se jedenáct osob.

Cvičení prověřilo brněnské hasiče

16. 5. 2024 | Čtvrtek, 16. května 2024 – po 17. hodině byly jednotky ze stanic Lidická, Lískovec, BVV a Přehrada vyslány k nehodě trolejbusu do brněnského Žebětína. Již po cestě k zásahu předával operační důstojník vyslaným jednotkám informace o velkém počtu zraněných. Po příjezdu na místo však zjistily, že se jedná o prověřovací cvičení. Hlavním úkolem zasahujících bylo provést třídění raněných dle metody START. Zadání se podařilo splnit asi za dvacet minut od příjezdu první jednotky. Cvičení se účastnilo 23 ...

Požár střechy si vyžádal vyhlášení druhého stupně

15. 5. 2024 | Středa, 15. května 2024 – Patnáct jednotek zasahovalo téměř šest hodin u požáru střechy v Rakvicích. Při zásahu se zranil jeden dobrovolný hasič. Příčina zůstává v šetření.

Na Brněnsku jsme hasili les

14. 5. 2024 | Pondělí, 13. května 2024 - Požár lesního porostu zaměstnal dnes večer patnáct jednotek hasičů. S hašením pomáhal vrtulník. Příčina požáru je v šetření.

Ranní požár v podchodu hlavního nádraží

11. 5. 2024 | Sobota, 11. května 2024 – Krátce před druhou hodinou ranní vyjížděli hasiči k požáru stánků v podchodu pod hlavním nádražím v Brně. Na místo se postupně sjelo pět jednotek. Oheň zcela zachvátil tři stánky mezi hlavním nádražím a OC Letmo.

Prasklé vodovodní potrubí poškodilo základy domu

8. 5. 2024 | Středa, 8. května 2024 - Krátce před polednem vyjížděly čtyři jednotky k havárii vodovodu do obce Hovorany.

Prezident České republiky jmenoval do generálské hodnosti ředitele HZS Jihomoravského kraje

8. 5. 2024 | Středa, 8. května 2024 - Prezident České republiky Petr Pavel na Pražském hradě opět jmenoval nové generály z řad vojáků z povolání a příslušníků bezpečnostních sborů ČR. Učinil tak tradičně u příležitosti státního svátku Dne vítězství, 8. května 2024. Mezi nově jmenovanými generály je také brigádní generál Ing. Jiří Pelikán, ředitel Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.

Večerní déšť zaměstnal hasiče

7. 5. 2024 | Úterý, 7. května 2024 - Včera ve večerních a nočních hodinách jihomoravští hasiči v souvislosti s deštěm vyjížděli k 21 událostem.

Vážná nehoda se stala u Pohořelic

2. 5. 2024 | Čtvrtek, 2. května 2024 – Vážná dopravní nehoda zastavila provoz na silnici I/52 u Pohořelic.

Filipojakubská noc

1. 5. 2024 | Středa, 1. května 2024 - I letos jsme měli klidný filipojakubský večer. Zasáhnout jsme museli pouze ve dvou případech, kdy se plameny rozšířily mimo ohniště.

Nebezpečí vzniků požárů

29. 4. 2024 | Pondělí, 29. dubna 2024 - V souvislosti s vydanou meteorologickou výstrahou na webu ČHMÚ informujeme, že není vydán zákaz rozdělávání ohňů. V tuto chvíli není důvod, aby bylo vyhlášeno období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů pro Jihomoravský kraj.

Doporučení pro pálení čarodějnic

29. 4. 2024 | Pondělí, 29. dubna 2024 – Blíží se poslední dubnový den a s ním spojené lidové veselice známé jako "pálení čarodějnic".  V uplynulých letech jsme se nesetkali při pálení čarodějnic se závažnými požáry, a aby tomu tak bylo i letos, přinášíme doporučení, která pomohou prožít tuto lidovou veselici bez problémů.

Hasiče k nehodě přivolal systém eCall

26. 4. 2024 | Pátek, 26. dubna 2024 – Minutu po dvanácté hodině jsme přijali automatické tísňové volání, které informovalo o vážné nehodě osobního automobilu poblíž brněnských Jehnic. K místu události vyrazily dvě družstva hasičů z CHS Brno – Lidická. Zasahující po příjezdu k nehodě zjistili, že vozidlo se nachází mimo komunikaci a pod úrovní vozovky. Uvnitř Toyoty se stále nacházeli dva zranění. Hasiči prořezali přítomné dřeviny, stabilizovali vůz proti dalšímu nežádoucímu pohybu, zraněné vyprostili a předa ...

Hasiči poskytovali první pomoc

26. 4. 2024 | Pátek, 26. dubna 2024 –  V našem Výcvikovém zařízení v Tišnově se uskutečnil Přebor HZS Jihomoravského kraje v poskytování první pomoci.

Zasahovali jsme ve znojemském podzemí

26. 4. 2024 | Pátek, 26. dubna 2024 – Ve čtvrtek se ve Znojmě uskutečnilo taktické cvičení složek IZS, které simulovalo záchranu jedné osoby z adrenalinové trasy znojemského podzemí.

Zasahovali jsme u vážných nehod

24. 4. 2024 | Středa, 24. dubna 2024 – během dnešního dne vyjížděly jihomoravští hasiči k několika vážným nehodám.

Hasiči řešili dvě vážné nehody

20. 4. 2024 | Sobota, 20. dubna 2024 – Došlo k dvěma vážným nehodám, které si vyžádaly rychlou a koordinovanou reakci záchranných složek.Zpravodajství BrněnskoDnes.cz

Úzkost a deprese sužují i mladé: Experti varují před samoléčbou. Jak stavy rozlišit?

V posledních letech se čím dál častěji setkáváme s pojmy jako úzkost a deprese, a to bohužel i v kontextu mladých lidí. Podle statistik se počet pacientů s těmito diagnózami v ambulancích psychiatrických zařízení neustále zvyšuje. Jak tyto dva stavy ...

MŽP: Pro sídlo správy chráněné krajinné oblasti Soutok zvítězila nabídka města Lanžhot

V souvislosti s připravovaným vyhlášením chráněné krajinné oblasti Soutok se vybírá místo, kde by měla sídlit její správa. Vhodné umístění pro úřad se ...

Lesníci, vědci i zástupci ministerstev, ochrany přírody a obcí se shodli na vyváženém způsobu hospodaření ve Ždánickém lese a Chřibech

Odborný seminář o udržitelném lesnickém managementu ve Ždánickém lese a Chřibech uspořádaly 14. května v Hradci Králové Lesy České republiky pod zášti ...

VZP: Dobrou zprávou z oblasti prevence je rostoucí účast na screeningových programech

Klíčovou roli v úspěšnosti léčby onkologických onemocnění hraje včasný záchyt nemoci. Dobrou zprávou proto je rostoucí počet návštěvníků u všech třech ...

Čas na změnu krmiva: kdy přejít z krmiva pro štěňata na krmivo pro dospělé psy?

Stejně jako kojenci nekonzumují stejnou stravu jako dospělí, i štěňata mají jiné potřeby než dospělí pejsci. Pejska rozhodně nemůžete od jeho pořízení ...Neděle 26.5.2024
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes