BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz »

Tipy na výlet

Moravské zemské muzeum

Moravské zemské muzeum je největší a nejstarší muzeum na Moravě. Bylo založeno v Brně dekretem císaře Františka I. jako Františkovo muzeum 29. července 1817. Ve svých sbírkách uchovává přes 6 milionů předmětů, které představují cenný materiál z oborů přírodních a společenských věd. Sbírkový fond muzea tragicky poznamenal 22. duben 1945, kdy velké množství předmětů z muzejních sbírek padlo za oběť požáru zámku v Mikulově, kam byly těsně před tím převezeny do - jak se ukázalo, pouze zdánlivého - bezpečí před blížící se frontou.

Další info »

Zoologická zahrada Brno

Zoologická zahrada města Brna, která patří mezi významné zoologické zahrady České republiky, byla založena v roce 1950 a veřejnosti poprvé otevřela své brány 30. srpna 1953. Nabízí celkem 4 základní expozice rozdělené na části Beringia, Karibik, Wallaceia a Kalahari. Každá z těchto expozic je směřována na určitý druh zvířat žijících v těchto oblastech. Zoo se nachází v blízkosti Brněnské přehrady na Mniší hoře na ploše 65 ha. Návštěvníci zde mohou vidět téměř 800 zvířat v 210 druzích.

Další info »

VILLA TUGENDHAT - Brno

Vila Tugendhat v Brně je ojedinělým funkcionalistickým dílem německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, který vypracoval v roce 1928 na zakázku manželů Grety a Fritze Tugendhatových návrh stavby. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO.V letech 2010 - 2012 prošla vila Tugendhat celkovou památkovou obnovou a restaurací. Stavba i s přilehlou zahradou byly restaurovány do podoby v době jejího dokončení v roce 1930. Interiéry jsou vybaveny exaktními replikami původního mobiliáře.

Další info »

Hrad Veveří

Hrad Veveří leží na západě brněnské městské části Bystrc, zhruba 12 kilometrů severozápadně od centra Brna na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou, kterou napájí řeka Svratka. Jde o jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na Moravě, ale i v celé České republice. Nejhezčí výhledy na hrad se návštěvníkům nabízejí z paluby výletních lodí projíždějících pod hradem na hladině Brněnské přehrady.Původně zřejmě malý lovecký hrádek či pouze dvorec moravských markrabat je v pramenech poprvé připomínán roku 1213. Veveří jako opravdový kamenný hrad vzniká pravděpodobně až před polovinou 13. století. Mimo jiné jako místo královského dohledu nad osídlováním území vzhůru proti toku řeky Svratky.Velmi výrazně byl hrad - v podstatě do dnešního rozsahu ? rozšířen po polovině století 14. za vlády moravského markraběte Jana Jindřicha, který z Veveří učinil jedno ze svých hlavních sídel.

Další info »

Kostnice u sv. Jakuba v Brně

Unikátní kostnice je druhou největší kostnicí v Evropě.Nachází se pod Jakubským náměstím v katastrálním území Město Brno, z větší části přímo pod kostelem svatého Jakuba.Kostnice je unikátní především v obsahu a objemu kosterních pozůstatků, které se zde našly. Počet pohřbených se odhaduje na více než 50 tisíc. Nemá být ale jen turistickou atrakcí, priorita je hlavně v pietnosti místa. Jedna prohlídka pojme max. 20 lidí. Město si pro své podzemí nechalo dokonce složit autorskou hudbu, která má prohloubit zážitek z prohlídky.

Další info »

Katedrála svatého Petra a Pavla - Brno

Katedrála (Dóm) svatého Petra a Pavla se nachází v Brně na vrchu Petrov v městské části Brno-střed v jihozápadní části katastrálního území Město Brno. Je národní kulturní památkou, patří k nejvýznamnějším architektonickým památkám jižní Moravy a také mezi nejvýraznější brněnské dominanty.Podle nejnovějších poznatků sahají počátky chrámu na Petrově do 70. let 12. století. V období gotiky prošel několika přestavbami. Při jedné z nich, kolem roku 1500, bylo původní zasvěcení sv. Petrovi rozšířeno na zasvěcení sv. Petru a Pavlovi.

Další info »

Hrad Špilberk - Brno

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí.Už z dálky nelze přehlédnout kopec porostlý zelení s mohutnou pevností na vrcholku. Hrad byl založen ve 13. století jako zeměpanské sídlo. Postupem času se úloha Špilberku měnila. Z hradu, kde příležitostně přebývala moravská markrabata, se stala vojenská pevnost a později nejtěžší vězení rakouské monarchie. V posledních padesáti letech je Špilberk sídlem Muzea města Brna.

Další info »
1 2 3
Tipy na výlet 21 - 27 | 27 Celkem

Tipy na dovolenou - Jižní Morava, Moravský Kras


Penzion Onyx
28.05.2022 - 31.05.2022
Cena za os. od: 3 180


Wellness Pohoda
29.05.2022 - 05.06.2022
Cena za os. od: 15 140


Vila Valaška
01.06.2022 - 04.06.2022
Cena za os. od: 6 900


Skalní Mlýn
02.06.2022 - 04.06.2022
Cena za os. od: 2 600Pátek 27.5.2022
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.