BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz »

Tipy na výlet

Zřícenina hradu Blansek

Zřícenina hradu Blansek se nachází nad údolím říčky Punkvy, v katastrálním území Suchdol v Moravském krasu. Hrad založen ve 2. polovině 13. století biskupem Brunem ze Schauenburgu. Roku 1440 se na hradě konal sjezd biskupských leníků. Od poloviny 15. století je pustý. Hrad byl zničen požárem.

Další info »

Hrad Bítov

Hrad Bítov leží na ostrohu, který vytvářejí řeky Želetavka a Dyje, jejichž údolí dnes tvoří součást vranovského přehradního jezera. Byl založen v 11. století původně v gotickém stylu. V 19. století byl přestavěn na hrad novogotický. Nejstarší zachované raně gotické články, klínová věž v západní části velkého nádvoří a podobná, dnes stavebně začleněná do jihovýchodního nároží hradního paláce, svědčí o rozsáhlé výstavbě hradu v druhé polovině 13. století, nejspíše v době velkého opevňování hranice proti Rakousům za Přemysla Otakara II.

Další info »

Zoopark Vyškov

Zoologická zahrada se nachází v okresním městě Vyškově. Původní zookoutek byl založen v dubnu 1965 Zdeňkem Sokolíčkem (1921 - 1994) a 8. srpna 1965 byl slavnostně otevřen. Malá zoologická zahrada se zaměřovala převážně na primitivní a původní domácí zvířata. V roce 2006 proběhla rozsáhlá rekonstrukce celého areálu, která zahrnula nový vstupní areál s prodejnou suvenýrů a sociálním zařízením. Byly vystavěny nové výběhy, vybudováno dětské hřiště, venkovní terasa s občerstvením a restaurace s ubytovacími prostory.

Další info »

Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada se nachází na severozápadním okraji města Hodonín. Jedná se o jednu z nejmladších zoo v České republice a oceňována je především díky svému přírodnímu rázu v krásném prostředí lužního lesa. Její vznik sahá do roku 1977. Úvahy o založení zookoutku, který jí předcházel, se však datují rokem 1972.

Další info »

Zámek Lednice

Zámek Lednice se nachází v obci Lednice na pravém břehu Dyje, přibližně 12 km východně od Mikulova. První historická zpráva o této lokalitě pochází až z roku 1222. Již tehdy zde patrně stála gotická tvrz s dvorcem, kterou r.1249 český král Václav I. propůjčil rakouskému šlechtici Sigfriedu Sirotkovi.

Další info »

Kostel Jana Amose Komenského (Červený kostel)

Českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského, lidově zvaný Červený kostel, se nachází na brněnském Komenského náměstí v městské části Brno-střed. Postaven byl v novogotickém stylu v roce 1867 prevážně z neomítnutých cihel, (proto "červený"). Autorem stavby je Heirich von Ferstel.

Další info »

Kostel svatého Jana Křtitele a svatého Jana Evangelisty

Římskokatolický farní Kostel svatého Jana Křtitele a svatého Jana Evangelisty, též zvaný kostel svatých Janů, se nachází v brněnské městské části Brno-Bystrc. Kostel byl pravděpodobně založen již v první polovině 13. století.

Další info »

Mahenovo divadlo

Mahenovo divadlo, původně německé Městské divadlo Na hradbách, bylo postaveno v letech 1881-82 podle projektu vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermana Helmera. Je součástí Národního divadla Brno. Divadlo stojí na místech bývalých městských hradeb. Průčelí je zdobeno toskánskými a korintskými sloupy, bohatými plastikami a v jeho středu je socha řeckého boha Dionýsa, jehož vůz táhnou lvi a panteři.

Další info »

Městský park Lužánky

Městský park Lužánky dostaly název podle lužních lesů, které kdysi rostly na jeho území. Je nejstarším a se svými úctihodnými 20ha rozlohy zároveň i největším městským parkem v Brně. Vznikl zásluhou císaře Josefa II., který rozhodl o zrušení jezuitského řádu (1773) a současně mu odebral od středu města na sever tzv. Jezuitskou zahradu, kterou řád dostal v roce 1578 darem od císaře Rudolfa II. Území pak předal městu s požadavkem na zřízení veřejného městského parku. Během následujících pěti let se tak skutečně stalo a park mohl být v r. 1778 slavnostně otevřen.

Další info »

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy Univerzity v Brně

Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně se nachází v blízkosti hranice s městskou částí Brno-sever při ulici Drobného a třídy Generála Píky. Rozkládá se na ploše 10,96 ha na jihovýchodě katastrálního území Ponava. Součástí zahrady jsou tropické skleníky a celkově zde roste na 13 tisíc rostlin. Zahrada vznikla při Vysoké škole zemědělské v Brně v roce 1926 a nacházela se přímo v areálu školy.

Další info »
1 2 3
Tipy na výlet 11 - 20 | 27 Celkem

Tipy na dovolenou - Jižní Morava, Moravský Kras


Skalní Mlýn
28.05.2022 - 30.05.2022
Cena za os. od: 2 470


Alexandria Spa & Wellness
02.06.2022 - 06.06.2022
Cena za os. od: 11 040


Akademie (Velké Bílovice)
11.06.2022 - 15.06.2022
Cena za os. od: 4 180


Galant
12.06.2022 - 17.06.2022
Cena za os. od: 6 475Pátek 27.5.2022
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.