BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Krajské listy - Zprávy z Jihomoravského kraje

Z regionu

Krajské listy - Zprávy z Jihomoravského kraje Zdroj: Krajské listy - Zprávy z Jihomoravského kraje |

Budoucnost je v ´jídle na zakázku´. Až 48 000 tun jídla ročně se vyhodí ve školních jídelnách, doma na tom nejsme lépe

17. 2. 2018 | Až 48 000 tun jídla ročně, tedy přibližně 238 tun každý den vyhodí děti, žáci a studenti v českých školních jídelnách. Rodiče za vyhozené jídlo každý rok zaplatí až 2,5 miliardy korun. České domácnosti vyhodí ročně 254 tisíc tun jídla v několikamilionové hodnoty díky špatnému plánování nákupů.

Letos už to musí vyjít... Boskovice bojují o celostátní titul historického města roku již 10 let

13. 2. 2018 | FOTOGALERIE Boskovice vyhrály už potřetí krajské kolo soutěže Historické město roku 2017. Celostátní kolo se jim přitom zatím nepodařilo vyhrát, a to už trvá 10 let. Snad tedy letos...

Brněnské náplavky jak za krále Klacka. Radní schválili kolonády na březích Svratky i kultivaci Tyršova parku u Svitavy

26. 1. 2018 | Do dvou let by se měly Brňanům zpřístupnit říční břehy Svratky a umožnit jim tak užívat si volného času v zeleni a zároveň v bezprostřední blízkosti městské zástavby. Rozhodla tak Rada města Brna. V Husovicích dojde k obnově zanedbaného parku kolem sochy Miroslava Tyrše na nábřeží Svitavy.

Znojmo má novou turistickou atrakci: Opravené věže v Kapucínské zahradě

19. 1. 2018 | Téměř tři měsíce trvaly opravy dvou věží areálu Kapucínské zahrady. Věže jsou součástí historického středověkého opevnění města a navazují na městské hradby. Nyní nabízí nejen neznámý výhled na město, jejich zpřístupnění rozšíří navíc i turistikou nabídku města. Znojemská Beseda, která bude mít provoz věží na starost, tu plánuje nový prohlídkový okruh po hradebním opevnění Znojma.

Nuda v Brně nehrozí. V sázce je osud nádraží, už asi 10 let. Kraj teď schválil variantu ´řeka´, ale...

16. 1. 2018 | V centru, nebo mimo něj? Polohu brněnského nádraží řešili už v roce 1927 a spor se vlastně táhne dodnes. Napětí mezi zastánci i odpůrci stěhování nádraží z centra by se dalo krájet. Takzvanou variantu Řeka, mimo centrum podpořila nejprve Rada kraje a brněnský městský architekt Michal Sedláček. „Po téměř sto letech zmizí bariéra, která brzdila rozvoj jižní části města, také tím získáme o 38 hektarů nové plochy navíc. Vyroste tady moderní atraktivní městská čtvrť,“ uvedl. O poloze hlavního nádraží ...

Zůstane jen ten svatý úsměv vznášející se nad bigotní vážností. Bolek Polívka korektnost nemusí a tak…

11. 1. 2018 | FOTOGALERIE Manéž Bolka Polívky oslavila loni třicetiny, hvězdnému komikovi ale vtipy stále nedocházejí. A ve starším rozhovoru pro Lidové noviny slibuje, že hned tak nedojdou, což jeho poslední Manéž, kterou ČT vysílala v sobotu 6. ledna (bylo to již 55. pokračování; fotky najdete v galerii) potvrdila na celé čáře.

Jsem Arab a nemám strach. Pak vytáhl nůž… Co se stalo na Vánoce v Brně? Je toho plný internet

29. 12. 2017 | KRIMI Den před Štědrým večerem došlo v Brně k potyčce dvou skupin osob, při níž tekla krev. V souvislosti s incidentem a mohutném ohlasu na internetu, který vyvolal, novináři u Policie ČR pátrali, zda se do potyčky zapojili uprchlíci. A toto se dozvěděli: Incident se odehrál brzy ráno v Běhounské ulici. Při útoku přišel ke slovu i nůž. Jeden z útočníků způsobil napadeným bodné a řezné rány. Podle informací PČR šlo o muže původem ze severní Afriky, kteří ale žijí v Česku již delší dobu. ...

Podvod na voliče. Z dinosaurů a přeběhlíků udělat pomocníky ministrů. A přestup roku

21. 12. 2017 | FOTOGALERIE Jedním z důvodů, proč si hnutí ANO získalo sympatie a důvěru necelé třetiny národa, je sofistikovaná taktika jeho šéfa Andreje Babiše. S pomocí různých spin doktorů a špičkových agentur útočí v předvolebních kampaních na „tradiční“ strany a politiky a méně informovaní voliči na to rádi slyší. Ne každý totiž zná pestrou minulost všech poslanců a pro mediální kouzelníky není problém zajistit, aby se o ní příliš nemluvilo. Vrcholem cynismu je ovšem skutečnost, že hned po jmenování ...

Technická revoluce na brněnský způsob. Tým profesora Pochylého dostal cenu Inženýrské akademie

19. 12. 2017 | Cenu Inženýrské akademie za vynikající realizovaný technický projekt získal kolektiv Odboru fluidního inženýrství Viktora Kaplana Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně pod vedením profesora Františka Pochylého. Odborná porota ocenila instalaci nového typu vírové turbíny na malé vodní elektrárně Želina u Kadaně. Tato turbína vyvinutá na VUT dokáže efektivně ekonomicky využívat i malé spády vody pro výrobu elektrické energie a může se stát impulzem pro další rozvoj malých vodních elektráren v Č ...

Z Brna na Mauritius. Moravskou metropoli čekají dva veletrhy cestovního ruchu a podle plánů to bude pěkná jízda

14. 12. 2017 | Tradiční lednové veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour připravily pro návštěvníky řadu novinek. Těšit se lze nejen na pestrou nabídku zájezdů či rozsáhlou prezentaci krajů České republiky, ale také na zcela nový festivalový pavilon. Zážitkové veletrhy se odehrají 18. až 21. ledna 2018 na brněnském výstavišti, první den patří odborníkům.

Kometa Brno byla na každém hlasovacím lístku, Sportovce roku vyhrál horolezec Adam Ondra

11. 12. 2017 | Již počtvrté za sebou zvítězil v prestižní anketě Nejlepší sportovec města Brna, kterou pořádá společnost Galant Brno, lezec Adam Ondra. Talentovaný mladík má za sebou další neuvěřitelný rok, při kterém například dotáhl do úspěšného konce svou vlastní cestu s všeříkajícím názvem Project Hard a jako první na světě vylezl cestu v dosud nepřekonané obtížnosti 9c.

Transplantace srdce se dá zvládnout i za dvě hodiny, prozradil expert z fakultní nemocnice v Brně

7. 12. 2017 | ROZHOVOR Počátkem listopadu byl ve Fakultní nemocnici Brno ve spolupráci s CKTCH úspěšně realizován první odběr orgánů od dárce s nebijícím srdcem na území Jihomoravského kraje. Jednalo se o pacienta středního věku hospitalizovaného na KARIM ORIM IV s těžkým poraněním mozku po dopravní nehodě. Po úmrtí byly týmem CKTCH odebrány obě ledviny a následně transplantovány příjemcům v Brně a Plzni. O transplantacích hovořil MUDr. Viktor Agalarev z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicí ...

Do Vídně na nádherné adventní trhy vlakem za dobou cenu: RegioJet prodal již přes 5 tisíc jízdenek

4. 12. 2017 | Nové vlakové spoje RegioJet na trase Praha – Vídeň se setkaly s obrovským zájmem ze strany zákazníků. Za první dva týdny předprodeje se prodalo více než 5 tisíc jízdenek.

V hlavní roli Brno? Julius Ševčík chytá film, obsadí do něj hvězdy světového filmu, třeba Melisandru z Her o trůny

30. 11. 2017 | Brněnská kráska ve filmu. Vila Tugendhat se stane hlavním místem pro natáčení filmu režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj podle předlohy Simona Mawera. K oceňovanému románu autora inspirovala právě brněnská památka. V hlavních rolích se objeví Carice van Houten, Hana Alström nebo také čeští herci Karel Roden a Karel Dobrý.

Na stlačený zemní plyn jezdí stále více automobilů. Byla překročena hranice 22 milionů motoristů

27. 11. 2017 | Hledání možností  úsporných řešení v dopravě je velmi aktuálním tématem.  Zajímavou možností je využití stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon automobilů, jehož obliba v posledních letech rychle roste. Celosvětově je stlačený zemní plyn (CNG)  nejvíce využívaná alternativní pohonná hmota a jezdí na něj  již více než 22 milionů vozidel.

Archeopark na Pálavě vyhrál prestižní „Oscary" pro architekturu v konkurenci s desítkami dalších projektů

27. 11. 2017 | Slavnostní galavečer 2. ročníku České ceny za architekturu přinesl hned dvojí významný úspěch pro Archeopark Pavlov. Sedmičlenná mezinárodní porota přiřkla budově muzea z pera architektů Radko Květa a Pavla Pijáčka hlavní cenu v této prestižní soutěži spolu s mimořádným oceněním za umístění stavby v krajině.

Znojemské Horní náměstí se změní na největší venkovní kluziště v Česku. Bruslení letos zdarma, informují radní

25. 11. 2017 | Znojemští radní připravili pro obyvatele překvapení do zimních dnů. Od začátku prosince do konce ledna si budou obyvatelé Znojma moci užít veřejné kluziště hned v centru města. V předchozích letech Znojmo připravovalo ledovou plochu tradičním způsobem. Letos došlo ke změně. Namísto tradičního zalednění plochy zvolili radní moderní technologie.

Jsme připraveni na všechno, zní sebevědomě z Brna po spuštění Informační krizové linky

22. 11. 2017 | Ke zlepšení informovanosti občanů Jihomoravského kraje při krizových situacích a mimořádných událostech většího rozsahu bude sloužit „Informační krizová linka Jihomoravského kraje“. Jde o bezplatné telefonní číslo 800 129 921, jehož provoz byl otestován minulý týden v rámci krajského taktického cvičení orgánů krizového řízení.

Stála při Martině Navrátilové, ta jí to oplatit nemohla. Velký životní i tenisový příběh

21. 11. 2017 | Tahle smutná zpráva zasáhla v pondělí nejenom tenisový svět. V devětačtyřiceti letech zemřela naše tenisová legenda, wimbledonská vítězka Jana Novotná. Svět ji obdivoval nejenom pro pestrou tenisovou hru, ale také pro zcela nehvězdnou skromnost. A o její smrti informovala všechna velká světová média.

Osmadvacetiletý řidič nepřežil. V Omicích na Brněnsku došlo k tragické nehodě traktoru

17. 11. 2017 | Hasiči Jihomoravského kraje vyjeli k nehodě traktoru, který převážel suť. Mladý traktorista v Nádražní ulici v Omicích nehodu nepřežil. „Mladého muže po nehodě vyprostili svědci, kteří se ho poté spolu s hasiči snažili oživit. Řidič ale utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ řekla k tomu mluvčí krajských záchranářů Jihomoravského kraje Hedvika Kropáčková.Strážníkům stačilo 15 minut na dopadení zloděje jízdního kola

Chvilkové nepozornosti zákazníka cykloprodejny v centru města využil zloděj, který mu ve středu odcizil nezamčené jízdní kolo. Zklamaný osmatřicetiletý muž pak upnul své naděje k přivolané hlídce městské policie. ...

Hejtman zamířil na Vranovsko

16.02.2018 | Z regionu

Na Vranovsko zamířil ve čtvrtek v rámci své pracovní cesty hejtman Bohumil Šimek.

Titul EY Podnikatel roku 2017 Jihomoravského kraje získal Oliver Dlouhý ze společnosti KIWI.COM

16.02.2018 | Z regionu

Společnost EY pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka a ve spolupráci s Jihomoravským inovačním centrem (JIC) vyhlásila ve středu v ...Neděle 18.2.2018
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.