BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Brněnský deník - zprávy

Z regionu

Brněnský deník - zprávy Zdroj: Brněnský deník - zprávy |

Autobusáky pro Brno láká klip natočený v Praze. Jsou v něm nesmyly

19. 9. 2018 | Brno – Řídí město a na jeho cestě ho nemůže nic zastavit, snad jedině zastávky a semafory. Ženy ho milují a muži na něj tiše žárlí. Tak lákají náboráři brněnského dopravního podniku budoucí řidiče v novém videoklipu. Atraktivnímu spotu se známým hercem Tomášem Matonohou však něco chybí - Brno.

Z Nového Lískovce do centra pojede od příštího roku autobusový expres

18. 9. 2018 | Brno – Kratší cesta z Kamenného vrchu až na Mendlovo náměstí čeká od příštího roku obyvatele brněnského Nového Lískovce. Novou expresní autobusovou linku, která městskou část s centrem spojí rychleji, schválili v úterý brněnští radní.

Na Dominikánském náměstí bude kašna a vzrostlé platany

18. 9. 2018 | Brno – Kašna a v okolí sedm vzrostlých platanů. Tak bude vypadat Dominikánské náměstí v centru Brna. Radní v úterý rozhodli o dotvoření jeho nové podoby.

V Dolních Loučkách chystají knihu o historii obce. Shání chybějící záznamy

18. 9. 2018 | Dolní Loučky - Do knihy o historii obce se možná brzy začtou lidé z Dolních Louček na Brněnsku. Práce na ní jsou v plném proudu. Nyní ale autor knihy Tomáš Šimek narazil na nedostatek podkladů. „Od roku 1848 do roku 1931 nemáme žádné písemné prameny o obci. Kronikář se v záznamech věnoval škole, kostelu, cenám zboží, ale o dění v obci téměř žádné zmínky,“ nastínil problém Šimek.

Žena regionu? Brňanka vytvořila příjemné a bezpečné místo pro rodiny

18. 9. 2018 | Brno /FOTOGALERIE/ - Prestižním oceněním Žena regionu se od pondělka může pyšnit zakladatelka a ředitelka brněnského Rodinného centra MaTáta Jitka Svobodová. Cenu získala díky hlasování lidí, uspěla v konkurenci devíti dalších aktivních Jihomoravanek.

Projekty z participativního rozpočtu? Po půl roce hotový jediný

18. 9. 2018 | Brno – Jen zhruba ze třetiny jsou hotové některé z šestnácti projektů z prvního ročníku brněnského participativního rozpočtu půl roku poté, co na ně jejich autoři získali peníze. Dokončené přitom podle pravidel mají být za jeden rok, tedy do příštího března.

Knihovnictví zasvětila celý život. Ocenili ji za to medailí

18. 9. 2018 | Brno - Už padesát let pracuje v Moravské zemské knihovně. Za celoživotní práci v knihovnictví dostala Věra Jelínková Medaili Z. V. Tobolky udělovanou každý rok Sdružením knihoven České republiky.

Nová Zbrojovka? Lidé hlasují o podobě první ze šesti zón

18. 9. 2018 | Brno /VIZUALIZACE/ – Zajít na koncert do nového společenského sálu či sportovat ve víceúčelové hale mohou v budoucnu Brňané v přebudovaném areálu Nové Zbrojovky. Tři návrhy na první z plánovaných šesti zón představil investor v úterý.

Brno je město vědy i chaosu, tvrdí lídři. Říha: Nic pozitivního na Brně nevidím

17. 9. 2018 | Brno /FOTOGALERIE, VIDEO, ANKETA/ – Primátor by mohl využít svého telefonního čísla na premiéra a přesun nádraží k řece popohnat. Tak vyzval svého soupeře na pondělní debatě deseti kandidátů na brněnského primátora Vlastimil Válek z TOP 09. „Odsun má příliš vad a rizik. Je to utopie,“ řekla Jasna Flamiková ze Zelených.

Nouzi o zaměstnance řeší strážníci originálně. Klipem podle retro videoher

17. 9. 2018 | Brno /FOTOGALERIE/ – Do boje s nedostatkem strážníků vyrazili představitelé brněnské městské policie. Novou krev chtějí získat animovaným spotem s grafikou videoher z devadesátých let. 

Vjezd do historického centra bez povolení? Žádné pokuty. Chybuje třetina řidičů

17. 9. 2018 | Brno - Počet řidičů, kteří se bez oprávnění pokouší vjet do historického centra Brna, první modré zóny, je stále menší, hlásí brněnští strážníci. U šesti vjezdů do centra kontrolují oprávnění od začátku září čtyři dvoučlenné hlídky strážníků. Na konci minulého týdne už museli vracet jen každého čtvrtého řidiče, který se do centra bez oprávnění pokusil vjet.

Nové přírodní koupaliště bude v provozu celý rok. Podívejte se, jak bude vypadat

17. 9. 2018 | Rosice - Vizualizaci chystaného přírodního koupaliště zveřejnili tento týden zástupci Rosic. Pojmenováno je Zátoka Rosice.

Kam a zda vůbec se Brňané svezou Hyperloopem? Do roka budeme vědět, tvrdí město

17. 9. 2018 | Brno /ANKETA/ - Cestu dlouhou stovky kilometrů z Brna do Prahy či Vídně urazí lidé za pár minut. Stačí když nastoupí do cestovní kapsle a nechají se unášet tubusem extrémní rychlostí. V Brně se o hyperloopu už roky mluví, ale dosud není jasné, kolik by stál, jestli je reálný a zda by měl smysl. Studie proveditelnosti většinu otázek odpoví, slibují si politici.

Při zásahu jednám automaticky, říká hasič

17. 9. 2018 | Brno - Zachraňovat životy je náplní jeho práce. Brněnský hasič Martin Raus dokázal, že mu ostatní lidé nejsou lhostejní ani v osobním volnu. Pomohl zachránit řidiče, kterého letos třiadvacátého března postihl  v brněnské Bystrci infarkt. Minulý týden za to dostals dalšími dvěma lidmi ocenění Gentleman silnic.

Vést naše obce je pro nás poslání, tvrdí jihomoravští rekordmani

16. 9. 2018 | Jižní Morava – Desítky let a několik volebních období, vedou starostové některé jihomoravské obce. Práce je pro ně služba lidem, někteří v ní chtějí pokračovat i v dalších čtyřech letech. Co je u komunální politiky dlouho drželo představuje Brněnský deník Rovnost.

Expert: Vadná svodidla jsou hrozba. I na D1

16. 9. 2018 | Jižní Morava – Po nehodách vyvrácená a zdeformovaná svodidla na silnicích mohou být pro řidiče nebezpečná. O tom, že je Ředitelství silnic a dálnic nestíhá opravovat, informovala Česká televize v půlce srpna. Podle ní existují na dálnici D1 v Jihomoravském kraji úseky, kde se o poničená svodidla nikdo nestará už několik měsíců.

Jak se po rozvodu starat o dítě? Odpoví výzkum z Brna

15. 9. 2018 | Brno – O víkendu s tátou, pak zase zpátky k mámě. Tím, jak se starat o dítě, když manželství nevydrželo, se začal nedávno zabývat první velký výzkum o střídavé péči v České republice. Zpracovává ho brněnská Masarykova univerzita a sociologové z fakulty sociálních studií do něj nyní hledají respondenty.

Žen na kandidátkách politických stran mírně přibývá

15. 9. 2018 | Brno – Třetina. Takový je podíl žen, které usilují o zastupitelské křeslo na čelných místech kandidátek do podzimních komunálních voleb. Skloubení politiky a rodinného života se nebojí.

Lužánky ožijí a navrátí se k tradici. Asfalt nahradí v parku nové stezky

15. 9. 2018 | Brno – Workoutové hřiště a cesty s mlatovým povrchem místo asfaltových ploch. Rada města Brna odsouhlasila zpracování investičního záměru na dva projekty v Lužánkách, o něž zažádala Veřejná zeleň. Až je město schválí, na místě dvou šedivých plácků naproti tenisovým kurtům u Lužánecké ulice vyroste hřiště na workout i prostor s rampami pro inline bruslaře. Asfaltové cesty podél zmíněné ulice zase nahradí mlatové stezky, které park protínaly v minulosti. ...

Poprvé ukázali podobu Janáčkova kulturního centra. Kapacita sálu bude 1300 míst

14. 9. 2018 | Brno /VIDEO/ - Zatím na nároží brněnských ulic Besední a Veselá zeje jen prázdný prostor. Již za pár let by jej ale měl zaplnit nový koncertní sál brněnské filharmonie. V pátek projektanti poprvé ukázali jeho podobu.

Zdroj: Brněnský deník - zprávy - brnensky.denik.cz
06:14:22 | 19.09.2018O kulinářský zážitek nestáli, podnapilí návštěvníci nocovali na záchytné stanici

Atmosféru kulinářské akce na Kraví hoře v neděli odpoledne narušila dvojice mužů obtěžujících další návštěvníky. Ani poté, co na místo dorazili přivolaní strážníci se zjevně podnapilí a hlasitě pokřikující muži ve věku 28 a 39 let ve svých projevech ...

Jihomoravskou Ženou regionu se stala Jitka Svobodová

18.09.2018 | Z regionu

BRNO - Letošní Ženou regionu na jižní Moravě byla v pondělí brněnském sídle Jihomoravského kraje vyhlášena Jitka Svobodová, zakladatelka a ředitelka R ...

Výstava dokumentuje formování hranice na jižní Moravě po roce 1918

18.09.2018 | Z regionu

BRNO - V prostorách foyer krajského úřadu v Brně se v pondělí uskutečnila vernisáž výstavy ke 100. výročí vzniku Československa. Výstavu s celým názve ...Středa 19.9.2018
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.