BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Brněnský deník - zprávy

Z regionu

Brněnský deník - zprávy Zdroj: Brněnský deník - zprávy |

Úrazové nemocnici přistaví nový pavilon. S operačními sály a heliportem

20. 3. 2018 | Brno /VIZUALIZACE/– Moderní operační sály, sto šedesát parkovacích míst a nový heliport na střeše. Tak má v budoucnu vypadat nový pavilon Úrazové nemocnice, na který v úterý brněnští radní schválili investiční záměr. Stát má téměř 463 milionů korun.

Rekonstrukci brněnského nádraží napadl Váhostav, hrozí zpoždění výluk

20. 3. 2018 | Brno - Jedna z největších akcí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) letošního roku, která se výrazně dotkne i cestujících, může nabrat zpoždění.

Poruchy je nezastaví. Nové trolejbusy ujedou desítky kilometrů na baterii

20. 3. 2018 | Brno – Při výpadku elektřiny nebo poruše trolejí ujede nový druh trolejbusu až několik desítek kilometrů na baterii. V Brně budou jezdit především na místech, kde opravují troleje. V nejbližší době tyto trolejbusy vyjedou na lince 32 při opravě ulice Chodská.

Recyklace baterií? Jihomoravané jsou přeborníci, odevzdali jich přes tři sta tun

20. 3. 2018 | Jižní Morava - Více než tři sta tun použitých baterií odevzdali loni lidé na jižní Moravě. Mezi všemi kraji České republiky je to nejlepší výsledek. Oproti roku 2016 se jedná o nárůst o pětatřicet procent.

Brněnští vědci vyvinuli unikátní gel. Pomůže při léčbě rakoviny

20. 3. 2018 | Brno – Pomoci při léčbě popálenin, hojení zlomenin nebo zefektivnit léčbu rakoviny. To vše umí nový hydrogel, který vynalezli vědci brněnského výzkumného centra Ceitec. Jeho autoři doufají, že se bude za pět až deset let využívat v praxi.

Doktoři se v Pohořelicích vrací pod jednu střechu. Otevírají zdravotní středisko

20. 3. 2018 | Pohořelice – Po více než roce nemusejí lidé z Pohořelic na pomezí Brněnska a Břeclavska hledat lékaře v různých částech města. Díky rekonstrukci zdravotního střediska za třiadvacet milionů korun budou ordinovat opět v jedné budově.

Nový park v Rooseveltově ulici nabídne chládek pod stromy a posezení u kávy

20. 3. 2018 | Brno /VIZUALIZACE/ – Cestu z Jakubského náměstí na Moravské si přes park za Místodržitelským palácem denně krátí stovky Brňanů. Zatímco v současnosti místem spíše jen procházejí, v budoucnu si tam dají kávu, občerství se, nebo místo využijí k odpočinku. Vítězný návrh soutěže Park Rooseveltova v Brně autora Jiřího Vokřála totiž prostranství představuje jako uzavřený prostor s restauracemi a kavárnami. ...

Zastávky a přechody přestaví na bezbariérové. Bělohorskou ještě letos

19. 3. 2018 | Brno – Vystoupit z tramvaje a pohodlně přejít ze zastávky přes přechod na druhou stranu ulice je často pro vozíčkáře či matky s kočárky v Brně problém. Vyřešit jej má přestavba některých zastávek a přechodů na bezbariérové.

V Židenicích pomůže s úklidem profesionální vysavač. Odklidí listí i exkrementy

19. 3. 2018 | Brno – Na nepořádek v ulicích pořídí žideničtí zastupitelé nový stroj. Speciální vysavač bude odklízet především psí exkrementy, zvládne ale i listí.

Hollan u Pirátů propadl. V primárkách získal jediný hlas

19. 3. 2018 | Brno – O čelní místo na kandidátce brněnských Pirátů Matěj Hollan dál usilovat nebude. Se ziskem jednoho jediného hlasu totiž neprošel prvním kolem primárních voleb. Výsledky voleb zveřejnili Piráti v pondělí dopoledne na svém internetovém fóru.

Z bohunického kampusu se stala vesmírná loď. Soutěž ovládli brněnští studenti

18. 3. 2018 | Brno /FOTOGALERIE/– Ve vesmírnou loď se v sobotu proměnil univerzitní kampus Masarykovy univerzity v brněnských Bohunicích. Jako hlavní téma osmého ročníku přírodovědné soutěže českých a slovenských středoškoláků N-Trophy totiž organizátoři zvolili vesmír. Na účastníky tedy čekaly speciální úkoly, jako například výroba kyslíku na co nejdelší dobu, nebo sestavení jídelníčku pro pobyt v kosmu. Letošní ročník ovládli školáci z Brna. ...

Archeologové zkoumali zaniklé hřbitovy. Kostry vykopávali i při minus dvanácti

18. 3. 2018 | Brno - Brňané po nich denně chodí, aniž si uvědomují, že procházejí místy, kde leží kostry jejich předků. Řeč je o zaniklých brněnských hřbitovech. V poslední době archeologové prozkoumali hned tři.

Brňané oslavili Den svatého Patrika tmavým pivem a irskou hudbou

18. 3. 2018 | Brno – Do brněnských hospod a barů se vydaly v sobotu stovky lidí, aby oslavily irský svátek Den svatého Patrika. Například v St. Patrick Irish pub na Jakubském náměstí zaplnili hosté všechny stoly.

Opozice v Bohunicích útočí: starosta ve zpravodaji ztratil sebekontrolu, tvrdí

18. 3. 2018 | Brno - Obyvatelé Bohunic mají neobvyklou četbu na pokračování. Politici rozhádaní kvůli rozpočtu si tam vyměňují názory ve zpravodajích radnice. Padají slova jako vlastizrada a obvinění ze ztráty sebekontroly. Komín zase žije sporem dvou tamních političek o jmenování ředitelky základní školy.

Hořící smrtky letěly z mostu do řeky. Do Brna může přijít jaro

17. 3. 2018 | Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Na mostě přes řeku Svitavu v brněnských Černovicích se v sobotu před pátou hodinou tvoří hlouček lidí. Společnost jim dělají tři smrtky. Figuríny na dřevěných tyčích poskládané z větví a starého oblečení se však mezi Brňany vítající jaro dlouho nezdrží. Za pár chvil totiž letí do řeky.

OBRAZEM: Před Vaňkovku přijela Rudá svině. Veterán s extrémním výkonem

17. 3. 2018 | Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/– Burácení motoru se ozývalo v sobotu od jedné hodiny odpoledne před brněnskou Galerií Vaňkovka. Organizátoři výstavy automobilových veteránů značky Mercedes-Benz si pro zájemce připravili testovací jízdy. Pozornost lidí přitahovala hlavně replika modelu 300 SEL AMG, známý také jako Rudá svině.

Část Římského náměstí koupil soukromý majitel. O prostranství stálo i město

17. 3. 2018 | Brno - Stát prodal kus takzvaného Římského náměstí před restaurací Charlie’s square ve Františkánské ulici soukromému majiteli. O pozemek stála i brněnská radnice.

Sinice přehradu nedostanou. Brno přispěje na čištění pětimilionovou dotací

17. 3. 2018 | Brno - Na letní koupání v čisté vodě Brněnské přehrady bez sinic se můžou lidé těšit i po následující léta. Zaměstnanci Povodí Moravy ji chtějí udržovat čistou i poté, co loni skončil projekt revitalizace vodní nádrže. Přispěje na to i Brno, zastupitelé na svém posledním zasedání schválili pětimilionovou dotaci.

Spojení s Žít Brno? Byl by to polibek smrti, myslí si někteří Piráti

16. 3. 2018 | Brno – Spojit se s Žít Brno je polibek smrti, znělo před primárními volbami od jednoho ze zakládajících členů České pirátské strany Jiřího Kadeřávka. K jeho názoru se připojili i další včetně krajského předsedy strany Róberta Čumy. I tak se ale členové Žít Brno na čelní místa pirátské kandidátky pokusí dostat.

Na Moravském náměstí se sešly stovky Slováků. Navázali na předchozí protesty

16. 3. 2018 | Brno /FOTOGALERIE/ – V návaznosti na politickou situaci v České a Slovenské republice a předchozí protesty uspořádali slovenští studenti v Brně akci Postavme se za slušnost. Moravské náměstí proto v pátek před pátou hodinou odpoledne začaly plnit stovky lidí. „Pro mnoho Slováků je Česká republika domovem. Týkají se nás tedy i to, co se tu děje. Je to společný boj,“ uvedla organizátorka Hana Skljarszka. ...

Zdroj: Brněnský deník - zprávy - brnensky.denik.cz
20:15:09 | 20.03.2018Rotvajler zaútočil na pudla, zranil prý i jeho majitele

Na volně pobíhajícího rotvajlera, který údajně napadl jiného psa, upozornili v neděli lidé z Komárova. Kromě místní hlídky tak do Hněvkovského ulice vyrazila i odchytová služba městské ...

Skupinový vodovod Horňácko zahájil provoz

20.03.2018 | Z regionu

Ve Velké nad Veličkou dnes zahájil provoz Skupinový vodovod Horňácko. Spolu s představiteli místních obecních samospráv se zahájení provozu zúčastnil ...

Velikonoční jarmark na krajském úřadu

20.03.2018 | Z regionu

BRNO - Ve foyer budovy Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí v Brně se dnes uskutečnil pátý ročník Velikonočního jarmarku. ...Úterý 20.3.2018
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.