BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » Brněnský deník - černá kronika

Krimi zprávy z regionu

Brněnský deník - černá kronika Zdroj: Brněnský deník - černá kronika |

Zdrogovaný se krčil u cizího domu. Vymlouval se na alkohol

21. 10. 2018 | Brno – Cyklovýlet muž zakončil přelezením zídky rodinného domu v Horních Heršpicích, kde se bez vědomí majitelů domu schovával mezi garážemi. Podivného chování si všimli sousedé, kteří zavolali strážníky.

Seděl u chaty s položenou zbraní. Strážníci muži sebevraždu rozmluvili

21. 10. 2018 | Brno – Obavu o život svého příbuzného měl v pátek muž, který oslovil hlídku ve Šemberově ulici. Příbuzný prý blízkým napsal, že nechce žít. „Strážníci okamžitě vyrazili spolu s mužem k místu, kde se mohl nešťastník zdržovat.

Ze vzteku na čekání ve frontě rozbil piva a odešel. Pak prosil o pokutu

19. 10. 2018 | Brno – Netrpělivého zákazníka čekání u pokladny zřejmě rozlítilo natolik, že vzteky rozbil nákup a odešel bez placení.

Muž havaroval na motocyklu. Záchranáři jej museli letecky přepravit do nemocnice

19. 10. 2018 | Ivančice – V brněnské nemocnici skončil v pátek dopoledne po havárii motocyklu jednasedmdásetiletý důchodce. Nehoda se stala v u ivančické místní části Budkovice. „Řidič malého motocyklu zřejmě sám, ze zatím neznámých důvodů, upadl. Havárie se neúčastnily žádné další osoby,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Muž se koupal nahý v kašně Parnas a popíjel. Kamarád slíbil, že ho odvede

18. 10. 2018 | Brno /VIDEO/ – Úplně nahý muž se koupal ve středu dopoledne v kašně Parnas na Zelném trhu. Všimla si ho obsluha kamer městské policie. „Kolegové ho tam vyhledali a jednatřicetiletý muž jim řekl, že v kašně hledá drobné. Přitom popíjel víno z plastové láhve, kterou měl postavenou na okraji barokní kašny,“ sdělil mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Zloděj zřejmě chystá párty. Z hospody ukradl čtyři sudy piva

18. 10. 2018 | Zbraslav – Čtyři sudy s pivem a jeden sud s limonádou sebral zloděj v noci v pohostinství ve Zbraslavi. „Dovnitř se dostal po poničení vstupních dveří, lokál prohledal a sebral i tři sudy, které byly prázdné,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Osobní auto se srazilo s dodávkou. Řidiče museli hasiči vyprošťovat

17. 10. 2018 | Brno - V nemocnici skončil ve středu odpoledne po dopravní nehodě důchodce. U křižovatky ulic Jihlavská a Bítešská se krátce před druhou hodinou odpoledne srazilo osobní auto, které řídil, s dodávkou.

Z manželů vymámil 400 tisíc. Policie muže stíhá pro podvod

17. 10. 2018 | Kuřimsko – Ze vstřícného muže, který měl prodávat reality, zprostředkovávat hypotéky a zajišťovat stavbu plánovaného rodinného domu, se vyklubal podvodník. Takovou zkušenost získali manželé z Kuřimska. „Čtyřiatřicetiletý muž od nich postupně vylákal čtyři sta tisíc korun,“ poznamenal ve středu policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Řidič ujížděl po dálnici policii. Zastavila ho až střelba do pneumatik

17. 10. 2018 | Brno, Břeclavsko /VIDEO/ – S rozsvícenými dálkovými světly předjelo auto v noci na sobotu policisty z dálničního oddělení v Podivíně. Ti se ho rozhodli zkontrolovat. Řidič však nezastavil a i se dvěma spolujezdci agresivní jízdou pokračoval po dálnici D2 směrem na Brno. „Tam už se k jeho pronásledování přidaly další policejní hlídky. Řidič nereagoval na opakované výzvy k zastavení a postavený zátaras v Plotní ulici objel,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. ...

Prohledávali spícímu muži tašku přímo pod kamerou. Strážníci je brzy dopadli

17. 10. 2018 | Brno /VIDEO/ – Přímo pod kamerou v parku pod Petrovem prohledávali v neděli o půl třetí v noci dva mladíci batoh spícího čtyřiapadesátiletého muže. Tato věc neunikla pracovníkům dohledového centra městské policie. „V důkladné prohlídce zavazadla muži přestali vždy, když se v okolí někdo objevil. V tu chvíli už byly na cestě autohlídky, kterým dozorčí předali přesný popis obou mladých mužů,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Tereza Kadrnožková. ...

Uspokojoval se, zatímco osahával své vnučky. Hrozí mu dvanáct let ve vězení

16. 10. 2018 | Brno - Nutil své vnučky, aby se před ním svlékaly a poté je osahával. Jednou měl s nezletilou dívkou pohlavní styk. S takovým obviněním stanul v úterý před Krajským soudem v Brně jedenasedmdesátiletý muž ze Znojemska. 

Malování falešného přechodu? Pachateli hrozí statisícová pokuta

16. 10. 2018 | Brno – Z ostrůvku na chodník mohli lidé třeba minulý týden přejít v Křenové ulici v Brně po novém přechodu. Jenže falešném. Od pondělí jeho nelegální malování řeší brněnští strážníci.

Firma zavezla bývalý důl 23 tisíci tunami odpadu. Dostala pokutu 300 tisíc korun

15. 10. 2018 | Zbýšov – Za nelegální navezení 23 225 tun odpadů do areálu bývalého dolu ve Zbýšově u Oslavan na Brněnsku dostala společnost Autodoprava Matějka pokutu tři sta tisíc korun. „Odpad byl částečně i na pozemku bez souhlasu vlastníků. Šlo o zeminu, kusy betonu, cihel, malty či obkladů,“ upřesnil za Českou inspekci životního prostředí Tomáš Augustin.

Stát? Místo toho sešlápl plyn a začal ujíždět. Řidiče naháněl policejní vrtulník

15. 10. 2018 | Kobylnice – Tmavé osobní auto značky Peugeot se pokusili zastavit v neděli dopoledne v Kobylnicích na Brněnsku šlapaničtí policisté. „Šofér na pokyn k zastavení reagoval sešlápnutím plynu a začal ujíždět. A v první fázi byl úspěšný. Hlídce se ztratil z dohledu. Jeho bláznivá hodně nebezpečná jízda i po sousedních obcích, na níž upozornilo na tísňovou linku několik lidí, pro něj nakonec skončila neúspěchem,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. ...

Chtěl skočit z dálničního mostu. Kvůli problémům s partnerkou

15. 10. 2018 | Blažovice – Viditelně rozrušený muž se pohyboval v sobotu v podvečer za zábradlím dálničního mostu poblíž Blažovic na Brněnsku.

Volala o pomoc dva dny. Důchodkyni z bytu vysvobodili hasiči a strážníci

14. 10. 2018 | Brno - Nepříjemné chvíle si zažila třiasedmdesátiletá důchodkyně z Brna. Žena totiž upadla ve svém bytě a čekala dva dny na pomoc, než v pátek odpoledne přišla její pečovatelka. Společně za pomoci hasičů a strážníků ženu vysvobodili.

Řídil auto i přes zákaz. Zastavila ho až pohrůžka střelby zbraní a zátaras

13. 10. 2018 | Brno – Dobrodružnou projížďku brněnským policistům zajistil v noci na sobotu devatenáctiletý muž, který má zákaz řídit motorová vozidla. Policisté jej z auta dostali až poté, co mu zatarasili cestu na Cejlu na parkovišti u hypermarketu Albert. „Museli jsme použít donucovací prostředky, hrozbu střelby zbraní. Řidič, který nám poškodil dvě auta, je v naší moci. Nyní zjišťujeme, zda byl pod vlivem drog,“ informovala policejní mluvčí Alice Musilová. ...

Kymácející se cyklista zaujal strážníky. Jel pod vlivem drog

12. 10. 2018 | Brno - Kymácel se na kole, vezl si s sebou šroubovák, kleště a páčidlo. Svou neobvyklou jízdou zaujal cyklista v pátek po čtvrté ráno brněnské strážníky v Bubeníčkově ulici. Když muž zjistil, že se k němu blíží hlídkující vozidlo, zahodil kolo a pokusil se skrýt.

Ukradl cigarety za sto tisíc korun

12. 10. 2018 | Ivančice – Ukradené kuřivo za stovku tisíc korun pachatel, který se vloupal do ivančické trafiky v noci na pátek, zřejmě hned tak nevykouří.

Zbraní chtěli rozdělit mladý pár, nyní se zpovídají policii

12. 10. 2018 | Brno – Že se mnohdy nevyplácí být někomu sokem v lásce, nás učí už románové příběhy. O tom, že se ale nevyplácí ani ve večerních hodinách vynášet smetí, se přesvědčil muž, který k popelnicím mířil. Zastavila ho tam trojice mladíků, kteří se snažili vylákat jeho kamaráda.Nahý muž hledal v kašně Parnas drobné

Kašna Parnas na Zelném trhu se stala ve středu dopoledne centrem zájmu jednatřicetiletého muže. Všimli si ho pracovníci dohledového centra městské policie a hlídce jedoucí na místo popsali, že muž loví z kašny peníze a je u toho nahý. ...

Kraj chce vyřešit situaci s navýšením mezd řidičů. Vyhlásí soutěž na dopravce

19.10.2018 | Z regionu

JIHOMORAVSKÝ KRAJ - Již druhým rokem vyplácí Jihomoravský kraj autobusovým dopravcům desítky milionů korun jako kompenzaci za nárůst mezd řidičů. Po v ...

Koncert pro policisty sloužící na makedonsko-řecké hranici

19.10.2018 | Z regionu

BRNO - V sále konventu Milosrdných bratří v Brně se ve čtvrtek uskutečnil koncert Jihomoravského kraje ve spolupráci s Konzervatoří Brno věnovaný přís ...Pondělí 22.10.2018
Jihomoravský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.