InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro město Brno a Jihomoravský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

BrněnskoDnes.cz
Pátek 17.11. 2017 | Mahulena
 
BrněnskoDnes.cz
Zpravodajství online - BrněnskoDnes.cz

Letošní České hlavičky už mají konkrétní jména

14.11.2017 | Z regionu
BRNO - Laureáti 11. ročníku soutěže pro nadané středoškolské studenty a mladé vědce se sešli v pondělí na krajském úřadě v Brně. Vyhlášení výsledků letošního kola se za Jihomoravský kraj zúčastnil náměstek hejtmana Jan Vitula. Vítězové oficiálně převzali ocenění z jeho rukou v rámci slavnostního večera v brněnském Sono centru.
Letošní České hlavičky už mají konkrétní jména | Foto: Jihomoravský kraj
Za bádání o židovském školství v 18. a 19. století získala ocenění Anna Sedláčková z Lepařova gymnázia v Jičíně, Tereza Kačerová z Gymnázia Nad Štolou v Praze 7 se věnovala molekulární diagnostice plicních onemocnění a na kvasinky rodu Candida se zaměřil Jan Blaha z Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč. Porota ocenila také Kamila Mudruňku z Gymnázia Pardubice za vývoj softwaru CSE-Lab, Kateřinu Kudličkovou z Gymnázia Brno-Řečkovice za práci o proteinech z rodiny RNFT a také Magdalénu Kadlecovou ze stejného gymnázia, která se věnovala takzvané nemoci motýlích křídel a jejímu vlivu na život pacientů.

České hlavičky jsou projektem zaměřeným na podporu talentů z řad středoškolské mládeže a žáků vyšších ročníků základní školy.

Podrobnosti o soutěži na www.ceskahlava.cz .
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Žena se patrně pokusila o sebevraždu
Hejtman zamířil na Boskovicko
Prodejna Lidl v Brně v ulici Jakuba Obrovského získá nový interiér
Výstava historických i současných betlémů v Brně
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.