InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro město Brno a Jihomoravský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

BrněnskoDnes.cz
17.12. 2017 | Daniel
 
BrněnskoDnes.cz
Zpravodajství online - BrněnskoDnes.cz

Vzniká první Centrum duševního zdraví v Jihomoravském kraji

10.10.2017 | Z regionu
První Centrum duševního zdraví (CDZ) v Jihomoravském kraji společně připravuje Práh jižní Morava a Psychiatrická klinika Fakultní nemocnice Brno. Podporu záměru za Jihomoravský kraj vyjádřil včera náměstek hejtmana Marek Šlapal na představení Centra v Brně.
Ilustrační snímek | Foto: Jihomoravský kraj
"Byl to právě Jihomoravský kraj, který již před dvěma lety schválil jako první kraj v ČR koncepci reformy péče o duševně nemocné," konstatoval u příležitosti uvedení Centra náměstek Šlapal. Vytvoření Center duševního zdraví (CDZ) vychází z reformy psychiatrické péče v České republice a jejím základním posláním je poskytovat dlouhodobou podporu osobám, které se v důsledku svého duševního onemocnění ocitly v tíživé sociální situaci nebo jsou touto situací ohroženy.

Péče bude nepřetržitá a pacient/klient se v systému nebude ztrácet - při trvalé podpoře se nebude propadat do hlubokých krizí a významně klesne potřeba dlouhodobých hospitalizací. Služby Centra duševního zdraví budou poskytovány přímo v prostředí pacienta a to na základě multidisciplinárního týmu, který je tvořen profesionály různých odborností ze zdravotní a sociální oblasti, kteří spolu velmi úzce spolupracují. Jedná se o lékaře, psychologa, psychiatrické sestry, sociální pracovníky atd. Všichni členové týmu budou pracovat ambulantně i v terénu. Tým centra bude dále spolupracovat s dalšími zdravotnickými službami a organizacemi poskytujícími podporu lidem s duševním onemocněním v oblasti bydlení, práce a vzdělávání.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Žena odvrátila zranění svého dobrmana, sama musela do nemocnice
Z Brna se bude celoročně létat do pěti nových destinací
Schválený rozpočet Jihomoravského kraje na rok 2018 je přebytkový
Ze sedmimiliardového rozpočtu Jihomoravského kraje poputuje téměř třetina na dopravu
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.