InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro město Brno a Jihomoravský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

BrněnskoDnes.cz
Pátek 17.11. 2017 | Mahulena
 
BrněnskoDnes.cz
Zpravodajství online - BrněnskoDnes.cz

Jak zaplatit a postavit šetrné a energeticky efektivní budovy pro veřejnou správu: série seminářů

04.10.2017 | Z regionu
Podle zákona o hospodaření s energií budou muset mít nové budovy úřadů téměř nulovou spotřebu energie. Frank Bold a Česká rada pro šetrné budovy pořádají k této problematice sérii školení, které úředníky provedou celým procesem přípravy investic do šetrných a energeticky úsporných budov nebo do rekonstrukcí budov stávajících. Semináře se dějí za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu a úředníci se jich mohou účastnit zdarma. První seminář proběhne 19. 10. 2017 v Pardubicích pod záštitu Pardubického kraje. Následovat budou semináře v Brně a Praze.
Ilustrační snímek | Foto: frankbold.org
"Chceme se k problému postavit komplexně a zaměřit se jak na otázku dotací, projektovou a architektonickou přípravu, tak i na právní řešení. Sebelépe technologicky vymyšlené řešení totiž musí být také dobře vysoutěženo - tak, aby obec našla kvalitního dodavatele a přitom postupovala v rámci zákona o veřejných zakázkách," uvedl Petr Zahradník, projektový manažer České rady pro šetrné budovy.

Semináře úředníky provedou jednotlivými postupy zadávacího řízení se zaměřením na specifika šetrných budov, objasní výhody a nevýhody jednotlivých postupů a nástrojů na základě příkladů z české i zahraniční zadávací praxe, představí vhodná kvalitativní kritéria a způsoby jejich vyhodnocování.

Hlavní témata:
- Možnosti financování novostaveb a rekonstrukcí budov ve veřejném sektoru dostupné dotace, novinky, kombinace s metodou EPC
- Právní rámec zadávání veřejných zakázek na šetrné budovy
- Technické principy a parametry zadávání na kvalitu a dlouhodobou efektivitu namísto nejnižší pořizovací ceny
- Možnosti využití principu Design&Build v ČR a poskytování zaručených energetických služeb metodou EPC
- Praxe - příklady využití kvalitativních principů ve veřejných zakázkách
- Komplexní řešení úprav škol formou participativního navrhování

"Nový zákon o zadávání veřejných zakázek umožňuje zadavateli promítnout do zadávací dokumentace řadu kvalitativních kritérií, a nerozhodovat se podle nejnižší nabídkové ceny. V případě zadávání zakázek na projekty staveb, které musí mít určitou technologickou úroveň a zároveň se musí realizovat v harmonogramu daném dotačním titulem, se vyplatí věnovat zvýšenou pozornost strategii a kvalitě zadání veřejné zakázky na danou stavbu." vyjádřil se k seminářům Martin Fadrný, který má ve Frank Bold na starosti rozvoj v oblasti veřejného práva a veřejných zakázek.

Termíny konání seminářů:
Pardubice - 19. října 2017
Brno - 1. listopad 2017
Praha - 7.prosince 2017

Web a přihlášení: frankbold.org/setrne-budovy
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Žena se patrně pokusila o sebevraždu
Hejtman zamířil na Boskovicko
Prodejna Lidl v Brně v ulici Jakuba Obrovského získá nový interiér
Výstava historických i současných betlémů v Brně
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.