InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro město Brno a Jihomoravský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

BrněnskoDnes.cz
Pátek 17.11. 2017 | Mahulena
 
BrněnskoDnes.cz
Zpravodajství online - BrněnskoDnes.cz

Delegace Bratislavského kraje se zajímala o rozvoj cykloturistiky na jihu Moravy

08.09.2017 | Z regionu
O možnostech rozvoje spolupráce a sdílení informací v oblasti cestovního ruchu jednali v Brně členové zastupitelstva Bratislavského samosprávného kraje, kteří ve čtvrtek zavítali do Jihomoravského kraje. Delegaci vedenou Tatianou Mikušovou v prostorách krajského úřadu přivítal hejtman Bohumil Šimek spolu s radním Petrem Hýblerem.
Delegace Bratislavského kraje se zajímala o rozvoj cykloturistiky na jihu Moravy | Foto: Jihomoravský kraj
Zástupci Bratislavského samosprávného kraje přijeli na jižní Moravu s cílem získat informace o rozvoji a podpoře cykloturistiky, vinařské turistiky a lodní turistiky v regionu jižní Moravy. Bratislavští hosté se též zajímali o zdejší propojení cykloturistiky a vinařské turistiky v podobě Moravských vinařských stezek.

V doprovodu radních Jany Pejchalové a Petra Hýblera bratislavská delegace následně zamířila na cyklotrasy do Mikulova a do Národního vinařského centra ve Valticích, v programu návštěvy nechybí ani prohlídka Multifunkčního centra zámku Lednice nebo plavba po Baťově kanálu.

Bratislavský samosprávný kraj a Jihomoravský kraj pojí dlouholeté partnerství - dohoda o spolupráci byla podepsána již v roce 2003. Do Bratislavy a Bratislavského samosprávného kraje vedla také první oficiální zahraniční cesta hejtmana Bohumila Šimka, která se uskutečnila v lednu letošního roku. Oba kraje pojí společné členství v regionu CENTROPE.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Žena se patrně pokusila o sebevraždu
Hejtman zamířil na Boskovicko
Prodejna Lidl v Brně v ulici Jakuba Obrovského získá nový interiér
Výstava historických i současných betlémů v Brně
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.