InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro město Brno a Jihomoravský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

BrněnskoDnes.cz
Pátek 17.11. 2017 | Mahulena
 
BrněnskoDnes.cz
Zpravodajství online - BrněnskoDnes.cz

V Brně jednalo představenstvo krajské hospodářské komory

14.07.2017 | Z regionu
V prostorách brněnského vědeckotechnologického parku se ve středu uskutečnilo zasedání představenstva Krajské hospodářské komory jižní Moravy (KHK JM). Za účasti hejtmana Bohumila Šimka přítomní jednali například o rozvoji spolupráce s partnerskými regiony Jihomoravského kraje (JMK).
V Brně jednalo představenstvo krajské hospodářské komory | Foto: Jihomoravský kraj
Na středečním jednání komory byl hejtmanem představen nový krajský koordinátor pro ekonomickou diplomacii Petr Duchoň. Jeho hlavním úkolem bude rozvoj a navazování nových obchodních kontaktů pro kraj, který bude s hospodářskou komorou spolupracovat v oblasti zahraničního obchodu. Jak na jednání komory konstatoval hejtman Šimek, Jihomoravský kraj v současnosti připravuje podnikatelskou misi do ruské Republiky Tatarstán. V posledním období kraj také rozšířil podnikatelskou spolupráci s tradičními evropskými oblastmi, jako jsou například německé Střední Franky nebo italské regiony.

Zásadním bodem zasedání představenstva bylo též jmenování nového ředitele KHK JM. Po devíti letech rezignoval na funkci ředitele Petr Kostík. Novým ředitelem byl představenstvem komory na základě jednomyslné volby jmenován Tomáš Psota.

Krajská hospodářská komora jižní Moravy je zájmovým sdružením hospodářských komor z jednotlivých okresů Jihomoravského kraje.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Žena se patrně pokusila o sebevraždu
Hejtman zamířil na Boskovicko
Prodejna Lidl v Brně v ulici Jakuba Obrovského získá nový interiér
Výstava historických i současných betlémů v Brně
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.