InfoDnes.cz

Regionální zpravodajství pro město Brno a Jihomoravský kraj - Vaše zprávy | Z regionu

BrněnskoDnes.cz
Pátek 17.11. 2017 | Mahulena
 
BrněnskoDnes.cz
Zpravodajství online - BrněnskoDnes.cz

Společnost Renishaw získala na MSV v Brně rating AAA od společnosti Bisnode

14.11.2017 | Z regionu
BRNO - Letošní 59. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně opět představil nejnovější průmyslové technologiemi a trendy. Tématem veletrhu byla stejně jako v předchozích dvou letech automatizace a Průmysl 4.0. V Brně se prezentovalo 1 631 vystavovatelů z 32 zemí a navštívilo jej víc jak 80 tisíc návštěvníků. Mezi úspěšnými vystavovateli byla také společnost Renishaw, která představila komplexní vizi továrny v duchu Průmyslu 4.0. Současně po skončení veletrhu získala Renishaw rating AAA za spolehlivost v obchodním styku a platební schopnost.
Ilustrační snímek | Foto: bestcg.com
"Máme za sebou nesmírně hektický měsíc říjen, ale ve všech ohledech také velmi úspěšný. Brněnský veletrh ukázal, že jsme se vydali správnou cestou. Dařilo se nám prezentovat komplexní řešení místo jednotlivých produktů. Řešit výrobu komplexně a přinést řešení na míru. V tomto byl veletrh velkým přínosem, protože jsme cítili, že stále více zákazníků chápe, co chceme do výroby nejen v České republice přinést," říká Josef Sláma, generální ředitel společnosti Renishaw. "Zaznamenali jsme současně zvýšený kvalifikovaný zájem o aditivní technologie a mohli tak prezentovat komplexnost problematiky aditivních technologií. Proto veletrh hodnotíme jako velmi úspěšný."

Společnost Renishaw také v měsíci říjnu získala v nezávislém ratingu firem společnosti Bisnode nejvyšší hodnocení AAA. V současnosti se podobným hodnocením v České republice může pyšnit méně než 1 % firem a jedná se tak o ocenění dlouhodobě koncepce společnosti Renishaw stejně tak jako její spolehlivost vůči svým klientům. "Vzhledem k tomu, že takto vysoký rating má u nás jen velmi malé procento firem, jsme na to patřičně hrdí. Dokládá to, že za sebou máme úspěšný rok a v delším časovém horizontu také to, že je Renishaw spolehlivá a kvalitní značka," hodnotí Josef Sláma.

Nastupující čtvrtá průmyslová revoluce přirozeně zesiluje zájem firem o nové technologie a společnost Renishaw si je tohoto trendu plně vědoma. Proto i nadále pokračuje v aktivitách, které informují o novinkách a změnách, které nové výrobní postupy mohou českým firmám přinést. Poslední z podobných aktivit byly zákaznické dny Renishaw zaměřené na Industry 4.0 v technologickém centru firmy Intemac Solutions v Kuřími. V rámci nich Renishaw zákazníkům představila obrobkové a nástrojové sondy na obráběcích centrech, software Productivity+ Active Editor, který je schopný vytvořit měřicí programy pomocí 3D modelů výrobků na počítači, či automatizovanou buňku umožňující spojení obráběcího centra, robota pro zakládání dílů a aktuálního vyhodnocování na systému Equator. "Všechny tyto novinky reprezentují špičkové výrobky společnosti Renishaw. A také schopnost maximálně využít potenciál výrobních zařízení, tedy hardwarových i softwarových produktů, které máme k dispozici. Potřebujeme zákazníkům ukázat reálné aplikace, protože právě člověk v tomto prostředí stále plní rozhodující úlohu. Stanovuje cíle, určuje priority, definuje návaznosti, rozhoduje a na rozdíl od strojů také myslí. Inovativně přemýšlí o nových možnostech a řešeních. Proto jsme rádi, že se naše prezentace na brněnském veletrhu těšila velké pozornosti návštěvníků. Současně si uvědomujeme, že před sebou máme ještě značnou část cesty, a aktivity jako ta v Kuřimi je dalším postupným krokem. Věřím, že hodnocení společnosti Bisnode je důkazem, že nastolená cesta je správná," uzavírá Josef Sláma.

Fotogalerie:
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Žena se patrně pokusila o sebevraždu
Hejtman zamířil na Boskovicko
Prodejna Lidl v Brně v ulici Jakuba Obrovského získá nový interiér
Výstava historických i současných betlémů v Brně
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.