Tipy kam na výlet - Brno a okolí

BrněnskoDnes.cz
BrněnskoDnes.cz
Tipy na výlet - BrněnskoDnes.cz

Kam na výlet

BrněnskoDnes.cz » Tipy na výlet » Kostel Jana Amose Komenského (Červený kostel)
Přidej tip na výlet

Kostel Jana Amose Komenského (Červený kostel)

Foto: Cerveny kostel (Brno)8 od Lasy Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Cerveny_kostel_(Brno)8.JPG#/media/File:Cerveny_kostel_(Brno)8.JPG

Českobratrský evangelický chrám Jana Amose Komenského, lidově zvaný Červený kostel, se nachází na brněnském Komenského náměstí v městské části Brno-střed. Postaven byl v novogotickém stylu v roce 1867 prevážně z neomítnutých cihel, (proto "červený"). Autorem stavby je Heirich von Ferstel.

Ferstel koncipoval kostel Jana Ámose Komenského jako objekt s podélnou síňovou dispozicí a osově situovanou průčelní věží, která se hlásí k tradici severoněmeckých protestantských kostelů.
Po dostavbě se stal kostel první velkou nekatolickou modlitebnou v Brně.

Je dlouhý 45 m a jeho věž má výšku 50 m. Interiér kostela je strohý a jednoduchý, je osvětlovaný slunečními paprsky, lomenými přes barevné výplně oken, jednou z mála ozdob jsou sochařské práce od Franze Schönthalera.

Díky dobré akustice se zde často konají koncerty duchovní hudby.


Odkazy:

WikipediaMapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.